Summit se v Green Bursa Rally nezměnil

Druhá etapa Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship, 46. Green Bursa Rally, skončila týmem Orhana Avcıoğlu-Burçina Korkmaze z týmu Toksport WRT. V první asfaltové rallye sezóny 2022, kterou sponzoroval ICRYPEX pořádané Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK), se týmy po dva dny utkaly v 465 rychlostních zkouškách na 10 kilometrů dlouhé asfaltové trati.

Tým Avcıoğlu-Korkmaz, který přijel do Bursy jako lídr šampionátu, získal své druhé vítězství po Rally Bodrum s celkovým časem 01 hodin 13 minut 27.9 sekund, zatímco Burak Çukurova-Burak Akçay z týmu BC Vision Motorsport závod dokončil. s rezervou 15.5 sekundy. Zatímco tým Ali Türkkan-Burak Erdener z Castrol Ford Team Turkey skončil třetí v celkové klasifikaci závodu, atlet Red Bull Türkkan získal také cenu pro nejlepšího mladého pilota.

Burak Title-Bahadır Özcan, který soutěžil jménem Castrol Ford Team Turkey v klasifikaci s pohonem dvou kol a Ford Fiesta Rally4 ve třídě 4, byl nejrychlejší tým, zatímco Mitsubishi Lancer EVO IX a Dağhan Ünlüdoğan-Aras Dinçer z GP Garage My Team ve třídě N Serhan Türkkan-Koray Akgün z Castrol Ford Team Turkey s Fordem Fiesta Rally 3 ve 3 a dvojice Tuncer-Asena Sancaklı soutěžící o Renault Clio Trophy Turkey ve třídě 5 s Renault Clio Rally 5 se stali týmy, které dosáhly šťastného konce. Sevilay Genç z týmu BC Vision Motorsport, která soutěžila s İsmet Toktaş, vyhrála v závodě ženský šampionát kopilotů.

V historické klasifikaci otevřené pro klasické soutěžní vozy vyhrál Üstün Üstünkaya-Kerim Tar, závodící s modelem Ford Escort MKII z roku 1976 pro Parkur Racing, první místo, zatímco bratři İbrahim-Mustafa Öztürkové skončili na druhém místě a zvítězili v kategorii 10 s BMW E1502 1. , Murat 124 a Onur Çelikyay-Serdar Canbek byli třetí.

V poháru TOSFED Rally Cup, pořádaném na památku Oğuze Gürsela, jednoho z vloni zesnulých veteránských jmen automobilového sportu, vyhrál hlavní klasifikaci Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı z Castrol Ford Team Turkey a zároveň se stal tým, který dosáhl vítězství v kategorii 2. Druhý skončil Burak Akın-Yunus Emre Bol z týmu BC Vision Motorsport v závodě, kde závod dlouho vedl, třetí skončil Cem Yudulmaz-Ali Emre Yılmaz z Castrol Ford Team Turkey. Melih Cevdet Yıldırım-Mert Kaya z Castrol Ford Team Turkey v kategorii 1, GP Sercan Kırıkkaya-Tezcan Başar v kategorii 3 a Levent Şapcılar-Deniz Gümüş z Castrol Ford Team Turkey v kategorii 4 byla jména, která se dělila o tituly.

Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship bude pokračovat Eskişehir Rally, která se bude konat 24.-26. června.