Tisíce sportovců běžely za dobytím

Na konci závodu, který se jel na trase s historickými krásami Osmangazi, projeli jako první cílovou páskou muži i ženy keňští atleti.

Osmangazi Historical City Race, který je každoročně netrpělivě očekávaný domácími i zahraničními sportovci, se letos konal za široké účasti. Závod odstartoval v 10.30:15 ráno ze Saltanat Kapısı na náměstí Tophane startem náměstka primátora Osmangazi Feyyaz Alptuğ Memişoğulları a atleti soutěžili v Tophane, Muradiye, Çekirge, Kükürtlü, Merinos, náměstí Alt15, červenec, náměstí Haaşiparmak. Gökdere, Irgandı Bridge, Kayhan se velmi snažily dokončit XNUMXkilometrovou trať, která navazuje na Velký bazar a ulici Kavaklı a končí na náměstí Pınarbaşı.

PRVNÍ MÍSTO ZÍSKALI KEŇSKÉ SPORTOVCE

Na konci závodu, kde atleti tvrdě pracovali na tom, aby se umístili na prvním místě, došel do šťastného konce v kategorii mužů keňský atlet James Kipkogei Kipkoech časem 47:02.89. Na druhém místě se umístil turecký atlet Hüseyin Can s časem 48:55.97, třetí Etiopan Fetene Alemu Regasa s časem 46:43.17.

V ženách se na prvním místě umístila keňská atletka Elida Jelimo Korir s časem 53:45.60, druhá skončila turecká atletka Gamze Altuntaşová s časem 01:00.25 a třetí turecká atletka Remziye Erman s časem 01:02.05. Dále byli zařazeni i sportovci, kteří se umístili v kategoriích muži a ženy, 35-39 let, 40-44 let, 45-49 let, 50-54 let, 55-59 let, 60-64 let a nad 65 let. nárok na medaile a poháry.

Medaile a poháry byly vítězným sportovcům předány s Osmangazi místostarostou Feyyaz Alptuğ Memişoğulları, CHP Osmangazi okresním starostou Cengiz Çelikten, CHP provinční místostarosta Ayhan Döner, Osmangazi místostarostové Mutlu Esendemir, Tolga Osmangazi magistrátní rada, M. Přednesl ji prezident Osmangazi Belediyespor Fatih Karayılan. Vítězové soutěže vyhráli 30 tisíc TL, druzí 27 tisíc 500 TL a třetí 25 tisíc TL.

OBYVATELÉ BURSY MĚLI DEN PLNÝ SPORTU

Obyvatelé Bursy projevili velký zájem o Historical City Public Race, který odstartoval hned po International Osmangazi Historical City Race. Celkem se do závodu zaregistrovalo 1640 lidí a vznikly barevné obrázky. Lidé z Bursy, kteří absolvovali 4kilometrový veřejný běh začínající ze Saltanat Kapı, po trase Heykel, Setbaşı, Irgandı Bridge, Kayhan Bazaar, Grand Bazaar a Kavaklı Street a končící v Pınarbaşı, měli to štěstí, že měli jeden den. plné sportu. Sportovci, kteří se umístili v soutěži nejvýše, měli nárok na medaile a poháry.

„RAS, KTERÁ PŘISPÍVÁ K PROPAGACI BURSY A NAŠÍ ZEMĚ“

Náměstek primátora Osmangazi Feyyaz Alptuğ Memişoğulları při předávání cen na náměstí Pınarbaşı řekl: „Historický městský závod, který je důležitou součástí Uctění památky Osmana Gaziho a dobytí Bursy, je již léta velkou událostí. brána do světa dobyvatelského nadšení a nejbarevnější organizace." Historický běh městem, který má velkou zásluhu na propagaci Bursy a naší země, je velmi významnou organizací, která oživuje cestovní ruch, spojuje kultury, podporuje sport s veřejným běháním a dělá ze sportu zábavu pro všechny od 7 do 77 let. Jak zdůraznil náš velký vůdce Atatürk, zajištění a podpora fyzické disciplíny pro zdravý život, nikoli vítězství v soutěžích, je nezbytnou podmínkou silného národa. Vidíme, že všude tam, kde je respekt a láska, můžeme cestovat s radostí a štěstím, i když je nás plno. Dále posilujeme sílu být národem a neotřesitelná pouta jednoty a bratrství. "Chtěl bych poděkovat všem, kteří jsou zde dnes za tímto účelem, kteří přispěli a podpořili tuto organizaci," řekl.