Ceny byly uděleny sportovcům, kteří se umístili v Marathonu v Izmiru

Oceněni byli sportovci, kteří soutěžili a umístili se na 42kilometrovém maratonu Izmir Avek, který letos již popáté pořádá magistrát města Izmir.

Maraton „Nejrychlejší turecký maraton“ Izmir Avek, pořádaný letos popáté metropolitním magistrátem Izmiru, běžel za účasti 38 elitních sportovců z 600 zemí. Slavnostní předání cen závodu na 42 kilometrů se konalo v Kültürparku. V kategorii mužů se na prvním místě umístil Keňan Vitalis Kibiwot s časem 2 hodiny, 11 minut a 8 sekund, druhý skončil Etiopan Sendeku Alelgn s časem 2 hodiny, 13 minut a 42 sekund a třetí skončil Keňan Silas Kurui. místo s časem 2 hodiny, 13 minut a 47 sekund. V závodě žen na 42 kilometrů zvítězila Etiopanka Aamelmal Tagel časem 2 hodiny, 37 minut a 26 sekund. Na druhém místě se umístil Etiopan Bekelech Bedada s časem 2 hodiny 42 minut 10 sekund a třetí skončil Japonec Suguru Oktabe s časem 2 hodiny 43 minut 16 sekund.

Celková výhra 42 tisíc dolarů ve 42 tisících

V kategoriích 42K Marathon Izmir Avek 2024 General Men's a General Women's obdržel první vítěz 10 tisíc dolarů, druhý 5 tisíc dolarů, třetí 3 tisíce dolarů, čtvrtý 2 tisíce dolarů a pátý 42 dolarů. Vítězům kategorie XNUMXK předal svá ocenění starosta metropolitní obce Izmir Dr. Izmir Metropolitan Municipal Council Council CHP Group jménem Cemila Tugaye SözcüNáměstek primátora města sü a Karabağlar Elvin Sönmez Güler, náměstek generálního tajemníka metropolitního magistrátu İzmir Ertuğrul Tugay, vedoucí oddělení služeb pro mládež a sport na magistrátu města İzmir Hakan Orhunbilge, předseda sportovního klubu metropolitního města İzmir Prezident Hüseyin Egeli, Ege Şehir z představenstva A. Ředitelé Ersan Odaman, přednášející generální ředitel AVEK Automotive Derya Uluğ a člen městské rady metropolitní Izmir Aras Kaynarca.

Celková cena pro 42 tisíc tureckých žen a mužů je 100 tisíc TL

V 42K Turecké ženy a Turečtí muži bylo první místo oceněno 14 tisíc TL, druhé 12 tisíc TL, třetí 10 tisíc TL, čtvrté 8 tisíc TL a páté místo 6 tisíc TL Slavnostní vyhlášení soutěže, kde celkem v obou kategoriích bylo uděleno 50 tisíc TL, bylo oživeno tanečními show a koncerty. V kategorii 42K Turkey Men's byl na prvním místě Hakan Turan (2 hodiny 51 minut 3 sekundy), druhý Serdar Sezer (2 hodiny 51 minut 6 sekund) a třetí Erkan Bacak (2 hodiny 52 minut 5 sekund). V kategorii žen 42K vyhrála první místo Tuğba Türkgülü (3 hodiny 52 minut 21 sekund), druhé místo obsadila Selin Çimrin (4 hodiny 2 minuty 22 sekund) a třetí místo obsadil Pınar Doğan (4 hodiny 19 minut 53 sekund) .

Závod začal v 08.00:XNUMX

Start 42kilometrového běhu byl stanoven v 08.00:XNUMX před starou budovou Şair Eşref Bulvarı Kültürpark Old İZFAŞ. Sportovci, přes Alsancak KarşıyakaNatáhl ruku a otočil se, než se dostal k molu Bostanlı. Atleti dojeli do İnciraltı po stejné trati, tentokrát přes Mustafa Kemal Sahil Boulevard, a vrátili se z Marina İzmir a dokončili závod v místě startu. Letos se v rámci Maratonu Izmir uskutečnil 10kilometrový běh za účasti 5 tisíc sportovců a vítězové byli oceněni.