Ceny byly rozdány na Izmir Marathon

Maraton „Nejrychlejší turecký maraton“ Izmir Avek, pořádaný letos popáté metropolitním magistrátem Izmiru, běžel za účasti 38 elitních sportovců z 600 zemí. Slavnostní předání cen závodu na 42 kilometrů se konalo v Kültürparku.

V kategorii mužů se na prvním místě umístil Keňan Vitalis Kibiwot s časem 2 hodiny, 11 minut a 8 sekund, druhé místo obsadil Etiopan Sendeku Alelgn s časem 2 hodiny, 13 minut a 42 sekund a Keňan Silas Kurui. třetí místo s časem 2 hodiny, 13 minut a 47 sekund. V závodě žen na 42 kilometrů zvítězila Etiopanka Aamelmal Tagel časem 2 hodiny, 37 minut a 26 sekund. Na druhém místě se umístil Etiopan Bekelech Bedada s časem 2 hodiny 42 minut 10 sekund a třetí skončil Japonec Suguru Oktabe s časem 2 hodiny 43 minut 16 sekund.

CELKEM OCENĚNÍ 42 TISÍC DOLARŮ VE 42 tis

V kategoriích 42K Marathon Izmir Avek 2024 General Men's a General Women's obdržel první vítěz 10 tisíc dolarů, druhý 5 tisíc dolarů, třetí 3 tisíce dolarů, čtvrtý 2 tisíce dolarů a pátý 42 dolarů. Vítězům kategorie XNUMXK předal svá ocenění starosta metropolitní obce Izmir Dr. Izmir Metropolitan Municipal Council Council CHP Group jménem Cemila Tugaye SözcüNáměstek primátora města sü a Karabağlar Elvin Sönmez Güler, náměstek generálního tajemníka metropolitního magistrátu İzmir Ertuğrul Tugay, vedoucí oddělení služeb pro mládež a sport na magistrátu města İzmir Hakan Orhunbilge, předseda sportovního klubu metropolitního města İzmir Prezident Hüseyin Egeli, Ege Şehir z představenstva A. Ředitelé Ersan Odaman, přednášející generální ředitel AVEK Automotive Derya Uluğ a člen městské rady metropolitní Izmir Aras Kaynarca.

V 42K Turecké ženy a Turečtí muži bylo první místo oceněno 14 tisíc TL, druhé 12 tisíc TL, třetí 10 tisíc TL, čtvrté 8 tisíc TL a páté místo 6 tisíc TL Slavnostní vyhlášení soutěže, kde celkem v obou kategoriích bylo uděleno 50 tisíc TL, bylo oživeno tanečními show a koncerty. V kategorii 42K Turkey Men's byl na prvním místě Hakan Turan (2 hodiny 51 minut 3 sekundy), druhý Serdar Sezer (2 hodiny 51 minut 6 sekund) a třetí Erkan Bacak (2 hodiny 52 minut 5 sekund). V kategorii žen 42K vyhrála první místo Tuğba Türkgülü (3 hodiny 52 minut 21 sekund), druhé místo obsadila Selin Çimrin (4 hodiny 2 minuty 22 sekund) a třetí místo obsadil Pınar Doğan (4 hodiny 19 minut 53 sekund) .