Castrol Ford Team Turkey začal rychle v tureckém šampionátu v rally se svými mladými jezdci

Castrol Ford Team rychle zahájil turecký šampionát v rally s tureckými mladými jezdci

Castrol Ford Team Turkey, který se do historie zapsal vítězstvím v evropském šampionátu pro Turecko, zahájil sezónu 25, která oslavila svůj 2022. ročník plný úspěchů, Rallye Bodrum.

Na organizaci, která byla prvním závodem tureckého šampionátu v rally, se tým zúčastnil v plné sestavě se svými mladými talenty a ovládl stupně vítězů juniorské klasifikace.

Bodrum Rally, první etapa 2022 Shell Helix Turkey Rally Championship, se letos konala s velkým zájmem mezi 15. a 17. dubnem. Castrol Ford Team Turkey, první a jediný turecký tým mistrů Evropy v rallye, soutěžil jako kompletní tým v organizaci, což je první závod TOSFED Rally Cup 2022, který bude pojmenován po zesnulém Oğuzovi Gürselovi, jednom z veteránů automobilový sport.

Závod, který odstartoval slavnostním startem z náměstí Bodrum v pátek 15. dubna, měl podle plánu absolvovat 6 různých rychlostních zkoušek, které se letos pojedou poprvé, na prašných lesních cestách poloostrova Bodrum. , dvakrát během víkendu. Nedělní etapy však byly zrušeny kvůli požáru v Dereköy ještě před zahájením první etapy v neděli ráno. V Rallye Bodrum, jejíž výsledky byly určeny podle sobotních závodů, se představili mladí piloti Castrol Ford Team Turkey, který v loňském roce ve velké míře obnovil svůj pilotní kádr s cílem podpořit mladé hvězdy tureckého rallysportu a stal ještě mladší, ovládl stupně vítězů v „klasifikaci mládeže“.

Ali Türkkan z Castrol Ford Team Turecka narozený v roce 1999 a zkušený kopilot Burak Erdener, který v loňském roce vyhrál v naší zemi mistrovství Evropy mládeže a dvoukolek, skončili třetí na stupních vítězů v Rally Bodrum ve svém první závod na sedadle Ford Fiesta R5. Mladý pilot Castrol Ford Team Turkey a sportovec Redbull, který ukázal, že si na nové vozidlo začal zvykat tím, že v každé etapě zrychloval, naznačil, že bude partnerem šampionátu v budoucích závodech jako vítěz závodu. „Třída mladých řidičů“.

Efehan Yazıcı, narozený v roce 1999, obsadil druhé místo v klasifikaci mladých pilotů ve svém prvním závodě na sedadle Ford Fiesta Rally4 se svým druhým pilotem Güray Akgünem, zatímco Can Sarıhan, narozený v roce 1998, skončil třetí v klasifikaci mladých pilotů s jeho druhý pilot Sevi Akal ve Fiestě R2T.

Ümitcan Özdemir, který v posledních letech pod Castrol Ford Team Turkey vyhrál se svým vozem Fiesta R2T mistrovské tituly ve třídě 2-kol, a jeho spolujezdec Batuhan Memişyazıcı na sedadle Fordu Fiesta R5, skončil pátý za svými týmovými kolegy, čímž získal tým cenné body.

Fiesta Rally Cup pokračuje na plné obrátky se svým novým konceptem

V „Fiesta Rally Cup“, tureckém nejdéle běžícím rally poháru jedné značky, který odstartoval společně s Rally Bodrum, se Erol Akbaş ujal vedení se svým vozem Fiesta Rally4 s pohonem 3 kol. Zatímco Akbaş vyhrál třídu RC3, ve které závodily vozy Rally3 na Rally Bodrum, do cíle dojel v top 10 celkové klasifikace. Kağan Karamanoğlu, který loni vyhrál Fiesta Rally Cup, se letos umístil na druhém místě se svým Fordem Fiesta R2T s pohonem dvou kol a své tvrzení ukázal tím, že se dostal mezi 2 nejlepších v Rally Bodrum s vozem Fiesta R10T s pohonem dvou kol. Efe Ünver skončil se svým vozem Fiesta Rally3 třetí ve Fiesta Rally Cupu.

Další piloti Castrol Ford Team Turkey soutěžící v „Fiesta Rally Cup“ také dosáhli velkého úspěchu v roce 2022 TOSFED Rally Cup, který se jel vedle tureckého mistrovství v rally. Hakan Gürel získal první místo v TOSFED Rally Cup s Fiestou R2 a Levent Sapcılar se stal druhým s Fiestou R1T19 v poháru.

Bostancı: „Jsme hrdí na to, že jsme nejmladším rally týmem v Turecku“

Turecký mistrovský pilot Castrol Ford Team Murat Bostancı, který přesedlal ze sedadla pilota na sedadlo pilota trenéra, učinil o Rally Bodrum následující hodnocení:

„Úspěšně jsme absolvovali Bodrum Rally, která se jela jako první etapa Turecké rally, což je pro nás velmi důležité. I přesto, že se jednalo o velmi těžký závod, který naši piloti jeli poprvé za nepředvídatelných podmínek, ukázali jsme, jak asertivní jsme svými úspěchy, zejména v mládežnické kategorii. Byla to pro nás cenná zkušenost a dobrý začátek. Jsme hrdí na to, že jsme nejmladším rally týmem v Turecku s průměrným věkem 22 let. V tomto zvláštním roce, ve kterém slavíme naše 25. výročí jako Castrol Ford Team Turkey, se chceme stát tureckým šampionátem značek 2022, tureckým šampionátem jezdců 2022, tureckým šampionátem mladých jezdců 2022 a tureckým šampionátem 2022 s pohonem dvou kol Šampion s našimi mladými piloty. Naším cílem je přivést naši zemi v příštích letech na konkurenceschopnější úroveň v mistrovství Evropy a světa s našimi mladými piloty.“