Závody v meziměstském poháru vyrážejí dech

závody meziměstských pohárů byly úchvatné

Druhá etapa závodů Intercity Cupu 2021 konaných v Intercity Istanbul Park, jedné z nejprestižnějších závodních tratí na světě, byla dokončena. Závody byly organizovány ve 2 různých kategoriích: Intercity Platinum Cup, Intercity Gold Cup a Intercity Silver Cup. Zatímco dávka vzrušení se na závodech, kde celkem bojovalo 3 pilotů, na okamžik nezastavila, bylo to téměř dech.

2. etapa závodů Intercity Cup, která nabízí tento zážitek všem s vášní pro závody, od těch, kteří nemají žádné zkušenosti v motoristickém sportu, až po profesionální závodníky, byla dokončena. Dávka vzrušení ani na okamžik neustoupila ve 1 různých závodech poháru jednotlivých značek, které se konaly v Intercity Istanbul Park, jedné z předních světových tratí, která loni hostila organizaci Formule 3.

Limity tlačené na Intercity Platinum Cup

Legendární závodní vozy Caterham zaujaly své místo na trati v Intercity Platinum Cup, kde proti sobě bojovalo 9 rychlých jezdců s nejvyšší úrovní řidičských schopností. V prvním závodě akce, kde se konaly 12 závody z 2 kol, byl pilotem Sinan Çiftçi, zatímco druhé místo obsadil Selman Ulusoy a třetí místo Tevfik Nasuhioğlu. Ve 2. závodech, kde soutěž pokračovala v plné rychlosti, obsadil první místo Sinan Çiftçi, druhý Tevfik Nasuhioğlu a třetí Bahattin Ayan.

Na Intercity Gold Cup, který je na vrcholu amatérského pilotování, mělo 24 pilotů své závodní zkušenosti s vozidly Renault Megane naplno. Erdem Atlı získal první místo v závodě, který byl organizován na 8 kol. Na třetím místě se umístil Halil Fatih Küçükyılmaz, který na druhém místě viděl šachovnicovou vlajku, na třetím místě Barkın Pınar.

Závodnice se také objevily v Intercity Silver Cup

2021 pilotů soutěžilo ve Stříbrném poháru 24 Intercity Silver Cup, který byl připraven pro milovníky motoristického sportu, kteří nikdy nebyli profesionálně na trati a drželi je s vozy Renault Clio. Reha Aybeyová obsadila první místo v 8kolovém stříbrném poháru Intercity, který zahrnuje i kategorii žen. Na druhém místě se umístil Murat Halil Özbaş a na třetím místě Burak Güler. V kategorii žen byla na prvním místě Begüm Avdagiç, následovaná Didem Fatinoğlu.

Den otců nezapomenut

Jelikož to byl také Den otců v neděli 20. června, kdy se konala organizace Intercity Cup, dvojice Aydonat Atasever & Sarp Atasever a Yadel Oskan & Berk Oskan, kteří v závodech soutěžili jako otec a syn, dostali dárkový pohár. Pamětní trofeje Father-Son účastníkům předal předseda představenstva Intercity Vural Ak.

Gentleman's Cup byl navíc předán jezdci Intercity Silver Cup Saitovi Nezihovi Özevinovi za to, že během závodu mnohokrát zabránil kontaktu na úkor své vlastní pozice.