V Türkiye Cycling Tour byla námitka, vítěz se změnil!

První kilometry závodu se jely skupinově. Přestože došlo k menším pokusům o únik, byli rychle dohnáni pelotonem. Výsledky nepřinesly ani pokusy o útěk na 18. a 33. kilometru. Tunel Göçek prošel hromadně.

Atlet Beykoz Belediyespor Samet Bulut, který dosáhl velkého úspěchu v etapě Kemer-Kalkan a získal právo nosit červený dres, bude soutěžit v etapě Fethiye-Marmaris.

Zatímco začal nosit dres, běžel s kompletní strategií, aby získal body z kategorie 3 etapy a upevnil si své místo. Cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů a zajistit plavky před lezeckou etapou na hoře Spil.

VÝSLEDKY SPRINT BONUSOVÉ BRÁNY

Když uběhlo 69.9 kilometrů, brána sprinterské prémie zůstala pozadu.
O první tři místa se podělili tito sportovci:

1-Filippo Conca (Q.36.5)
2- Konrad Czabok (Mazowsze)
3-Smith Willem (China Glory)

PRŮMĚRNÁ RYCHLOST 4 KILOMETY

Zatímco uplynuly téměř 2 hodiny etapy, bylo hlášeno, že cyklisté během této doby šlapali průměrnou rychlostí 43.3 kilometrů.

Türkiye BEAUTY BONUS GATE VÝSLEDKY

Na 97. kilometru byla projeta prémiová brána Krásky Türkiye. O první 3 místa se podělili tito sportovci:

1- Konrad Czabok (Mazowsze)
2-Antonie Berlin (Bike Aid)

Časový rozdíl mezi pelotonem a únikovou skupinou při průjezdu bonusovou bránou byl udán 1 minuta a 15 sekund.

VÝSLEDKY LEZENÍ BONUSOVÉ BRÁNY

Na 116.7 kilometru byla projeta stoupací prémiová brána, která dává body z kategorie 3. Podle výsledků dveří nebyl žádný problém, který by spustil plavky Sameta Buluta. Zde jsou výsledky:

1-Filippo Conca (Q36.5)
3-Burak Abay (Spor Toto)

Po průjezdu bránou zůstal v přední skupině pouze Filippo Conca. Peleton masově pokračuje v závodě. Před druhou bránou bude muset Samet držet velmi dobrou pozici, aby získal body.

BRÁNA DRUHÉHO STOUPENÍ BYLA PROJETÁ

Na 144.7 kilometru etapy byla projeta i druhá stoupací brána, která dává body z kategorie 3. Samet odjel skutečně strategický závod a v zítřejší etapě Marmaris-Bodrum se kvalifikoval jako červený dres. Scéna při druhém stoupání byla následující;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Victor Langelotti (Burgos)
3-Marco Tizza (Bingoal)

K DOKONČENÍ PŘIŠLA NÁMITKA A VÝSLEDEK SE ZMĚNIL

Při hromadném vjíždění pelotonu do cíle, kdy se zjistilo, že Danny Van Poppel se dopustil faulu při přejezdu čáry v posledních metrech, došlo ke změně vítěze etapy a v důsledku námitky Giovanni Lonardi z Vítězem byl vyhlášen Polti Kometa Team.

Giovanni Lonardi z Polti Kometa Team vyhrál tyrkysový dres sponzorovaný Spor Toto, který se uděluje lídrovi celkové klasifikace. Belgickému atletovi předal dres Emin Müftüoğlu, prezident Turecké cyklistické federace.

Giovanni Lonardi z Polti Kometa Team vyhrál zelený dres sponzorovaný Mosso, který se uděluje lídrovi bodové klasifikace. Provinční ředitel pro mládež a sport Muğla Açıkbaş oblékl sportovce do plavek.

Samet Bulut z Beykoz Municipality Team vyhrál červený dres Turkish Airlines, který se uděluje lídrovi třídy King of the Mountains. Plavky sportovci předal Emin Müftüoğlu, prezident Turecké cyklistické federace.