MOTUL 2024 Türkiye Karting Championship začal vzrušeně!

MOTUL 2024 Turkey Karting Championship 1. etapa závodu se konala 20. – 21. dubna na motokárové dráze TOSFED Körfez za účasti celkem 5 sportovců v 66 různých kategoriích, za velkého zájmu publika.

V organizaci organizované Bursa Uludağ Motorsports Club (BUMOSK) s přispěním společností ICRYPEX, MOTUL a Batı Corporate, 5letý pilot Borusan Otomotiv Motorsport Karting Zayn Sofuoğlu, který získal titul nejmladšího motokárového pilota Turecka v kategorii micro, První skončil Enes Hakkı Yeten a třetí Bulut Tırınk.

Vítězem kategorie mini se stal Ali Fuat Miras z Dynamic Racing Team, druhý skončil Efe Ayhan z týmu BOM Karting a třetí Rüzgar Evci ze stejného týmu. První 3 místa v juniorské kategorii obsadili Demir Sağım, Turhan Erin Ünlüdoğan, Ömer Ulaş Akbağ. V kategorii Senior se na prvním místě umístil pilot Dynamic Racing Team Kerim Sulyak, na druhém místě Onur Müldür a na třetím Leyla Sulyak. První 3 místa v kategorii master obsadili Murathan Gür, İlyas Vurgeç a Barış Karadeniz.

V seniorské kategorii žen získala první místo Leyla Sulyak z Dynamic Racing Team, druhé místo Ayşe Çebi ze stejného týmu a třetí místo Zeynep Çukurova. Dynamic Racing Team vyhrál první místo týmů v úvodním závodě sezóny.