Kibiwot a Tagel jsou šampiony v Marathonu Izmir

„Nejrychlejší maraton v Turecku“ Izmir Avek, který letos již popáté pořádá Izmir Metropolitan Municipality, se běžel za účasti 38 významných sportovců z 600 zemí v mužském závodě zajel Keňan Vitalis Kibiwot za 42 hodiny, 2 minut a 11 sekund Etiopan Sendeku Alelgn s časem 8 hodiny 2 minut 13 sekund a třetí skončil Keňan Silas Kurui s časem 42 hodiny 2 minut a 13 sekund první místo v závodě žen za 47 hodiny 42 minut 2 sekund v běhu na 37 kilometrů Etiopan Bekelech Bedada Druhý skončil s 26 hodinami, 2 minutami a 42 sekundami a třetí skončila Japonka Suguru Oktabeová s 10 hodinami, 2 minutami a 43. sekundy.

Celková výhra 42 tisíc dolarů ve 42 tisících
V kategoriích 42K Marathon Izmir Avek 2024 General Men's a General Women's obdržel první vítěz 10 tisíc dolarů, druhý 5 tisíc dolarů, třetí 3 tisíce dolarů, čtvrtý 2 tisíce dolarů a pátý vítěz 42 dolarů závod XNUMXK udělil své ceny starosta metropolitní obce Izmir Dr. Skupina CHP Metropolitan Municipality Council Izmir jménem Cemila Tugaye SözcüNáměstek primátora města sü a Karabağlar Elvin Sönmez Güler, náměstek generálního tajemníka metropolitního magistrátu İzmir Ertuğrul Tugay, vedoucí oddělení služeb pro mládež a sport na magistrátu města İzmir Hakan Orhunbilge, předseda sportovního klubu metropolitního města İzmir Prezident Hüseyin Egeli, Ege Şehir z představenstva A. Ředitelé Ersan Odaman, přednášející generální ředitel AVEK Automotive Derya Uluğ a člen městské rady metropolitní Izmir Aras Kaynarca.

Celková cena pro 42 tisíc tureckých žen a mužů je 100 tisíc TL
V 42K Turecké ženy a Turečtí muži bylo první místo oceněno 14 tisíc TL, druhé 12 tisíc TL, třetí 10 tisíc TL, čtvrté 8 tisíc TL a páté místo 6 tisíc TL Slavnostní vyhlášení soutěže, kde celkem v obou kategoriích bylo uděleno 50 tisíc TL, bylo oživeno tanečními show a koncerty. V kategorii 42K Turkey Men's byl první Hakan Turan (2 hodiny 51 minut 3 sekundy), druhý skončil Serdar Sezer (2 hodiny 51 minut 6 sekund), třetí skončil Erkan Bacak (2 hodiny 52 minut 5 sekund První místo v kategorii 42K ženy obsadila Tuğba Türkgülü (3 hodiny 52 sekundy 21 sekund), druhé místo obsadila Selin Çimrin (4 hodiny 2 minuty 22 sekund) a třetí místo obsadil Pınar Doğan (4 hodiny 19). minut 53 sekund).

Závod začal v 08.00:XNUMX
Start závodu na 42 kilometrů byl v 08.00:XNUMX před budovou Şair Eşref Boulevard Kültürpark Old İZFAŞ. Sportovci odstartovali přes Alsancak. KarşıyakaDojeli a otočili se zpět, než dorazili k molu Bostanlı. Atleti dorazili do İnciraltı po stejné trati, tentokrát přes bulvár Mustafa Kemal Sahil, a dokončili závod v místě startu, když se vrátili z Marina İzmir Letos v rámci Maratonu İzmir , běh na 10 kilometrů se konal za účasti 5 tisíc sportovců a vítězové byli oceněni.