Byli vyhlášeni vítězové nejrychlejšího maratonu v Turecku... První místo obsadila Keňa a Etiopie...

„Nejrychlejší turecký maraton“ Maraton Izmir Avek, který letos již popáté pořádá Izmir Metropolitan Municipality, se běžel za účasti 5 tisíc 600 sportovců.

Atleti z 38 různých zemí se zúčastnili World Athletics Label Marathon Izmir Avek v kategorii Mezinárodní silniční závody. Maraton, který sponzorovala společnost Avek Automotive, letos podpořily Sidrex, İzmirli, SPX, Kula Doğal Mineral Water a Thera Vita. Byla to scéna barevných obrázků před a po závodě. Soutěžící v kimonech, obsluha na stáncích a obyvatelé Izmiru všech věkových kategorií proměnili Kültürpark ve zmatek barev. Napětí ze závodu a radost z hudby a tance poskytly všem účastníkům nádherné hodiny.

PRVNÍ MÍSTO DO KENY A ETIOPIE

V závodě na 38 kilometrů, kterého se zúčastnilo 600 elitních atletů z 42 zemí, se na prvním místě v kategorii mužů umístil Keňan Vitalis Kibiwot s časem 02.11.08, druhý skončil Etiopan Sendeku Alelgn s časem 02.13.42 a Keňan Silas Kurui třetí s 02.13.47. Přes Mustafa Kemal Boulevard Karşıyaka Silný vítr, který se ráno spustil na pobřeží, zabránil rychlosti závodníků a překonání rekordu na trati. V závodě žen na 42 kilometrů zvítězila Etiopanka Aamelmal Tagel časem 02.37.26. Druhý skončil opět Etiopan Bekelech Bedada s 02.42.10 a třetí Japonec Suguru Oktabe s 02.43.16.

První start dne byl dán v 07.00:10 ráno v kategorii na 07.00 kilometrů. Přibližně pět tisíc sportovců odstartovalo v 42:08.00 před starou budovou İZFAŞ v Kültarparku. Běžci se vrátili z tramvajové zastávky Köprü na bulváru Mustafa Kemal Sahil a dokončili závod v pruhu naproti budově İZFAŞ. Start XNUMXkilometrového běhu byl uveden v XNUMX:XNUMX ze stejného místa. Sportovci, přes Alsancak KarşıyakaNatáhl ruku a otočil se, než se dostal k molu Bostanlı. Atleti dojeli do İnciraltı po stejné trati, tentokrát přes Mustafa Kemal Sahil Boulevard, a vrátili se z Marina İzmir a dokončili závod v místě startu.

Start obou závodů zahájil generální tajemník magistrátu metropolitního Izmiru Ertuğrul Tugay, vedoucí oddělení služeb pro mládež a sport na magistrátu města Izmir Hakan Orhunbilge, ředitel provincie pro mládež a sport v Izmiru Murat Eskici, prezident sportovního klubu metropolitního města Izmir Hüseyin Egeli a slavní trenéři Ersun Yanal a Hüseyin to dali dohromady. Bengisu Avcı, první a jediná Turkyně na světě, která překonala čtyři ze sedmi kanálů v Ocean Sevens, plavkyně z Izmiru, se postavila na start se Sidrex Running Team.

JSOU VYHLÁŠENI VÍTĚZOVÉ ZÁVODU NA 10 KILOMETRŮ

V závodě na 10 kilometrů bylo pořadí pro muže Mohammad Hosein Tayebi, Ahmet Civci a Bedri Şimşek, zatímco pro ženy a turecké ženy dokončili závod s tímto pořadím Tuğçe Karakaya, Natalia Kahraman a Özlem Işık. 10 kilometrů Osman Erkam Şafak pro muže ve věku 35-39 let, Natalia Kahraman pro ženy, Tahsin Ersin Kurşunoğlu pro muže ve věku 40-44 let, Negin Ayromloo pro ženy, Ahmet Bayram pro muže ve věku 45-49 let, Yasemin Karasu Dönçmez pro ženy, Oktay Ermez pro ženy muži ve věku 50-54 let, Oktay Ertunç pro ženy, Leyla Erbay, Ayhan Duymuş pro muže ve věku 55-59 let, Gülşen Sönmez pro ženy, Abdullah Ertekin pro muže ve věku 60-64 let, Raziye Arabacı pro ženy, Hanis Breuninger pro muže ve věku 65-69 let. , Fatma Musal pro ženy, Mehmet Yavuz Vural pro ženy ve věku 70-74 let, Aysel pro ženy Ertuğ, İsmail Yörükoğlu v kategorii mužů 75-79 a Türkay Atalay v kategorii žen.

Na slavnostním předávání cen, které se konalo v Kültürparku, byly vítězům 10kilometrového závodu předány ceny od skupiny CHP Metropolitan Municipality Council Izmir. Sözcüa náměstek primátora města Karabağlar Elvin Sönmez Güler, vedoucí oddělení mládeže a sportu metropolitního města Izmir Hakan Orhunbilge, ředitelství provincie pro mládež a sport Izmir Vedoucí pobočky Sportovní aktivity Enver Yılmaz, prezident Ersun Yanal Foundation Ersun Yanal, generální ředitel Avek Automotive Management Derya Uluğ.

Izmir Metropolitan Municipal Council Council CHP Group SözcüZatímco Elvin Sönmez Güler předával ceny vítězům, starosta metropolitní obce Izmir Dr. Cemil Tugay uvedl, že pozdravil: „Náš prezident poděkoval každému z vás za vaši účast. "Z celého srdce blahopřejeme všem našim sportovcům a ještě jednou gratuluji vám k účasti a vaší síle," řekl.