Tofaş ztratil vstupenku do Final Four

Ve třetím a posledním zápase čtvrtfinálové série FIBA ​​Basketball Champions League (BCL) byl TOFAŞ hostem španělského týmu Lenovo Tenerife. Blue Greens zahájili zápas hraný v Santiago Martin Areně s Cassiusem Winstonem, Marcusem Denmonem, Calebom Homesleym, JJ O'Brienem a Austinem Wileym a své první body zaznamenali s Austinem Wileym. Tým Bursa ukončil sérii Lenovo Tenerife, které mělo sérii 17:0 s po sobě jdoucími body a v 7. minutě vytvořilo skóre 21:4, košem JJ O'Briena a ukončil první třetinu po bodech Cassiuse Winstona a Ege Demir skončil za 26-11.

Zatímco domácí na začátku druhé třetiny zvýšili rozdíl na 21 (32:11), tým TOFAŞ Basketball Team, který vytvořil 3 po sobě jdoucí trojky od Caleba Homesleyho, Omara Prewitta a Zeljka Sakice, snížil v zápase na 13. 12. minuta: 32-20. Modro-zelení odpověděli na soupeřovy body s Calebom Homesleym, Cassiusem Winstonem a Marcusem Denmonem po trojce Tolga Geçima, a když v minulém díle nedokázali zabránit bodům Lenovo Tenerife, vstupovali do šatny za stavu 47:31.

Od začátku třetí třetiny namočením Austina Wileyho nedokázal basketbalový tým TOFAŞ zabránit prohlubování rozdílu. Lenovo Tenerife zvýšilo ve 26. minutě na rozdíl 28 (63:35) a po bodech Zeljka Sakice, Marcuse Denmona a Ege Demira vstoupili domácí do poslední čtvrtiny s převahou 65:41. TOFAŞ, která měla špatný den z hlediska ofenzivního výkonu, nedokázala zabránit zvětšování rozdílu po netrefených ranách a ztratila šanci na Final Four prohrou na hřišti 78:55.

Ege Demir nastřílel 11 bodů za TOFAŞ, venku na Lenovo Tenerife; Marcus Denmon a Cassius Winston hráli se 7 body.