Úspěšné vystoupení Işıka a Bayrama na Marathon İzmir

Maraton „Nejrychlejší turecký maraton“ Izmir Avek, který letos již popáté pořádá Metropolitní magistrát Izmir, se běžel za účasti 5 tisíc 5 sportovců. Atleti z 600 různých zemí se zúčastnili World Athletics Label Marathon Izmir Avek v kategorii Mezinárodní silniční závody. V závodě na 38 kilometrů, kterého se zúčastnilo 600 elitních atletů, se na prvním místě v kategorii mužů umístil Keňan Vitalis Kibiwot s časem 42. Druhý skončil Etiopan Sendeku Alelgn s 02.11.08 a třetí Keňan Silas Kurui s 02.13.42. V závodě žen na 02.13.47 kilometrů zvítězila Etiopanka Aamelmal Tagel časem 42. Druhý skončil opět Etiopan Bekelech Bedada s 02.37.26 a třetí Japonec Suguru Oktabe s 02.42.10.

BĚHLO 5 TISÍC 600 SPORTOVCŮ

První start dne byl dán v 07.00:10 ráno v kategorii na 07.00 kilometrů. Sportovci, kteří začali běhat v 40:35 před starou budovou İZFAŞ v Kültürparku, se vrátili z tramvajové zastávky Köprü na bulváru Mustafa Kemal Sahil a dokončili závod v opačném pruhu budovy İZFAŞ. Özlem Işık z Manisa Büyükşehir Belediyespor dokončil trať za 45 minut a skončil třetí za Tuğçem Karakayou a Natalií Kahramanovou. Ahmet Bayram získal první místo v kategorii mužů 49-XNUMX let s tratí, kterou zvládl za XNUMX minut, a v celkové klasifikaci obsadil šesté místo.