Lidé z Ankary oslavili otevření BAKAP s nadšením

Lidé z Ankary oslavili otevření BAKAP s nadšením
Lidé z Ankary oslavili otevření BAKAP s nadšením

BAKAP, největší turecký zemědělský areál a rekreační oblast, který byl darem metropolitní samosprávy Ankary hlavnímu městu ke stému výročí republiky, byl otevřen. Mansur Yavaş oslovil desítky tisíc obyvatel Ankary, kteří se zúčastnili ceremonie, řekl: „Společně uděláme Ankaru hodnou Mustafy Kemala Atatürka a konkurovat světovým metropolím. Municipalismus; Není to utopit město v betonu, ale utopit ho v zeleni... Municipalismus; "Je to práce pro lidi a otevření výrobních oblastí, jako je BAKAP," řekl.

Zemědělský kampus a rekreační oblast BAKAP (Capital Ankara Development Project), kterou na ploše 3,5 milionu metrů čtverečních dokončila metropolitní samospráva Ankary, byla slavnostně otevřena za účasti desítek tisíc lidí z hlavního města.

Na slavnostním zahájení BAKAP, kde byla pustá půda v okrese Karaoğlan okresu Gölbaşı znovu uvedena do výroby, se desítky tisíc občanů od 7 do 70 let po celodenních aktivitách bavily koncerty Sagopa Kajmer a Haluk Levent. sportovní soutěže.

Velvyslanci a diplomaté z 12 zemí, jakož i zástupci politických stran, poslanci, starostové, byrokraté metropolitní samosprávy a občané se zúčastnili slavnostního zahájení, které pořádal starosta metropolitní samosprávy Mansur Yavaş.

Yavaş: „bakap umožní našim městským občanům seznámit se se zemědělstvím“

Mansur Yavaş, který vystoupil na pódium se svou ženou Nursen Yavaş, doprovázený potleskem nadšeného davu, který zaplnil zemědělský kampus a rekreační oblast BAKAP, řekl: „Oblast, kterou právě otevíráme, je přesně 3,5 milionu metrů čtverečních... největší v Turecku zemědělský areál a rekreační oblast... Naše republika Svůj projev zahájil slovy: "Jsme velmi rádi, že můžeme Ankaře představit tento obří projekt k jejímu 100. výročí, o kterém věříme, že se bude dědit po staletí."

„Zatímco ještě před pár lety to bylo pusté a nefunkční místo, v současnosti je zde 39 km pěších cest, 19 kilometrů cyklostezek, 45 tisíc metrů čtverečních piknikových míst, 55 tisíc metrů čtverečních levandulových zahrad, 17 500 ovocných stromů, zemědělské oblasti, ekologická jezera, "Jsou zde bufety, dětská hřiště, aromatické bylinkové zahrady a sportovní hřiště," řekl Yavaş a pokračoval ve svém vysvětlení takto:

„V této oblasti jsou opět 3 ekologická jezera, 160 tisíc metrů čtverečních travnaté plochy, 25 tisíc vzrostlých okrasných stromů, 2 miliony 200 tisíc krajinných rostlin, bufety, skleníky, produkční zahrady a autokemp provozovaný naší obcí. Příběh a přínos BAKAP pro naše město začal vlastně ještě před jeho otevřením. Již asi 3 roky zde vyrábíme mnoho položek jako jsou pícniny, pšenice, ječmen, žito, oves, rajčata, papriky, lilky a různé druhy ovoce. Část zde získaných produktů jsme dodávali našim rodinám, které pobírají sociální pomoc jako příspěvek na jejich tíživé ekonomické podmínky. Část z toho jsme darovali našim farmářům, kteří jsou malými rodinnými podniky, abychom přispěli do jejich rozpočtů a podpořili produkci. Produkovali, Ankara vyhrála. BAKAP umožní nejen našim občanům žijícím na vesnicích, ale i našim městským občanům seznámit se se zemědělstvím. Zřizujeme zde kemp pro karavany. Zároveň budeme v bungalovech, které v krátké době otevřeme, pořádat aktivity jako tábor pro otce a děti a tábor pro matku a dítě. "Na cizojazyčných výcvikových táborech poskytneme našim dětem výuku angličtiny a zároveň jim poskytneme zemědělství na místě."

„Municipalismus; "Investuje do města, ne do zisku."

"Do našeho města přineseme zelený prostor za 25 let, který byl postaven za 5 let."

Yavaş uvedl, že budou nadále zvyšovat počet zelených ploch v hlavním městě, řekl: „Do Ankary přineseme zelené plochy za 25 let, které byly vybudovány za 5 let v předchozím období. Prohlašuji to znovu odtud. Zatímco budeme realizovat naše projekty, vymažeme z paměti tohoto národa také koncept „krást, ale pracovat“. "Budeme nadále všem ukazovat, že tvrdě pracujeme i bez krádeže," řekl.

Yavaş ve svém projevu zdůraznil, že chce za 5 let sloužit lidu Ankary, řekl: „Sílu získáváme od vás. Věříme vám, věříme vám, jsme na vás hrdí. Společně uděláme Ankaru hodnou Mustafy Kemala Atatürka a konkurenceschopnou světovým metropolím. Municipalismus; Není to utopit město v betonu, ale utopit ho v zeleni... Municipalismus; Svůj projev zakončil slovy: „Nejde o to prodávat vodu za 1,7 dolaru, tedy 45 lir, roky a dělat imaginární projekty jako ANKAPARK s penězi navíc získanými od veřejnosti, ale o práci pro veřejnost a otevření výroby oblasti jako BAKAP."

Velký zájem o otevření

Akce pořádané pro všechny od 7 do 70 pokračovaly po celý den za velkého zájmu občanů.

Producentská družstva měla také příležitost propagovat a prodávat své výrobky na BAKAP, kde různé jednotky metropolitní samosprávy Ankary otevřely stánky. Kromě toho proběhl i prodej výrobků mistrů a praktikantů BELMEK a dřevařská dílna Oddělení služeb venkova. ANFA Plant House představila květiny obyvatelům Ankary.

Mehteran, Hacivat-Karagöz, Five Whites of Ankara, City Orchestra, mramorování, malba kamenem, kresba tužkou, hliněná dílna, malování na obličej, dílna ručního tisku, výroba stresových balónků, keramická dílna a dílna sázení květin pro děti s mnoha aktivitami. otevření se stalo barevným. Vědecké centrum Feza Gürsey také představilo dětem vědu na BAKAP pomocí akce „Věda v parcích“.

Součástí slavnostního zahájení byly také fotbalové, volejbalové, basketbalové a tenisové soutěže a cyklistické zájezdy; Byl korunován koncerty Sagopa Kajmer a Haluk Levent.

📩 17/09/2023 11:36

Podobné inzeráty