MTB Night Cup ukázal velké vzrušení

Jediný mezinárodní noční závod MTB Night Cup na světě, pořádaný v rámci Sakarya Bike Festu, kde metropolitní magistrát Sakarya hostil hvězdné sportovce, byl svědkem velkého vzrušení.

Sakarya Metropolitan Municipality letos jako každý rok pořádá nejprestižnější cyklistické závody na světě. MTB horská kola, BMX supercross a mezinárodní závody silničních kol Tour Of Sakarya, které se budou konat v rámci Sakarya Bike Festu, přinesou vzrušení na vrchol.

Obří organizace, která dnes začala závody 1. etapy Tour Sakarya, pokračovala nočním závodem. V Sunflower Cycling Valley odstartoval jediný světový mezinárodní noční závod MTB Sakarya Night Cup.

S organizací Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se v nejkomplexnějším evropském zařízení odehrál dechberoucí boj. Hvězdné pedály křižovaly za tmy náročné tratě pro horská kola jedna po druhé, aby se na konci závodu dostaly na stupně vítězů.

V závodě, kterého se zúčastnilo 20 žen a 36 mužů, se běžela trať 4 metrů. Soutěž, ve které muži soutěžili na 400 kol a ženy na 7 kol, trvala přibližně 6 hodiny. Na stupně vítězů se postavili závodníci, kteří absolvovali tratě v nejrychlejším čase ve 2 samostatných kategoriích, ženy a muži.

V mužích získal první medaili rakouský cyklista Gregor Raggi s časem 1.15.32, druhý skončil Švýcar Usrin Spescha a třetí Ukrajinec Dmytro Titarenko. V ženách skončila na prvním místě kazašská atletka Alina Sarkulova s ​​časem 1.18.38, druhá skončila Maďarka Virag Buzsaki a třetí závod dokončila Kazaška Taťána Geneleva.