Jméno vítězství v Bursa Rally Çukurova-Akçay

Jméno vítězství v Bursa Rally Çukurova Akçay

Druhý závod Petrol Ofisi Maxima 2023 Turkey Rally Championship, Beydağ Int Yapı 47. Yeşil Bursa Rally, pořádal Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK) ve dnech 19. – 21. května s přispěním ICRYPEX, Bursa Metropolitan Municipality, v hotelu Bursa, İnallar a Özhan. Při slavnostním zahájení závodu byl 19. květen s velkým nadšením oslaven Den památky Atatürka, mládeže a sportu za účasti 148 sportovců. Na ceremoniálu, kterého se zúčastnili pan Mustafa Varank, ministr průmyslu a technologií Turecké republiky, a Alinur Aktaş, starosta metropolitní obce Bursa, se před závodníky poprvé objevil také turecký domácí vůz TOGG.

Celková délka týmů na dva dny je 470 km. Vítězem celkové klasifikace rallye se stal Burak Çukurova-Burak Akçay z BC Vision Motorsport, kde se na asfaltové trati utkalo v 10 rychlostních zkouškách, což je druhé místo závodu, a tým vyhrál i třídu 2 titul. Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı z GP Garage My Team skončil na druhém místě, zatímco Ali Türkkan-Burak Erdener z Castrol Ford Team Turkey získal třetí místo v celkové klasifikaci a také první místo ve třídě 3. V rally, kde deštivé počasí, které ukázalo rozhraní druhého dne, dělalo týmům velké potíže, se vítězem značek stal Castrol Ford Team Turkey a vítězem týmů BC Vision Motorsport.

V kategorii masters, která se začala realizovat letos, se na prvním místě umístil Uğur Soylu z GP Garage My Team, druhé místo vybojoval Erhan Akbaş ze stejného týmu a třetí místo získal Cem Yudulmaz z Castrol Ford Team Turkey. Red Bull atlet Ali Türkkan vyhrál šampionát mladých pilotů, zatímco Begüm Uludağ, který soutěžil se Sevgi Aktürk, se stal vítězem mladého druhého pilota. Vítězi rallye třídy 4 a pohonu dvou kol byli Yıldıray Demircioğlu-Mehmet Köleoğlu z Atış Motorsports, vítěz třídy N Sinan Soylu-Özgür Akdağ z GP Garage My Team, vítěz třídy 5 Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı z BC Vision Motorsport Mezi pilotkami se na prvním místě umístila Burcu Çetinkaya z GMG Racing a mezi pilotkami získala první místo Asena Sancaklı.

Tým otce-syna Ömer Gür-Levent Gür vyhrál historickou klasifikaci otevřenou pro vozy klasické rally a první místo kategorie 1, zatímco pár Tan-Selda Çağlayan se stal druhým a Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu byl tým na třetím místě. Selda Çağlayan vyhrála první cenu ženského druhého pilota třídy Historic.

V klasifikaci TOSFED Rally Cup se Melih Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı z BC Vision Motorsport umístil na prvním místě v celkové klasifikaci a kategorii 2, zatímco Kaan Kara-Taner Kara v kategorii 1 a Fatih Selim Göçer-Ali Tuğrul v kategorii 3 v kategorii 4, Kaya a Kemal Týmy, které dokončily pohár na prvním místě, byly Çetinkaya-Tolga Tezeken. Prvními pilotkami se stala Çiğdem Tümerkan, která poprvé startovala v rallye se svou dcerou Zeynep Tümerkan, zatímco Cansu Açar, která poprvé startovala se Sinan Yardimici, bylo jméno, které dosáhlo na první místo v kopilotkách.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Turkey Rally Championship bude pokračovat Rally Eskişehir, která se bude konat 10.-11. června.