Jsou 29. května školní prázdniny? Je tam škola 29. května?

První májové školy Prázdniny nebo májová škola?
Jsou školní prázdniny 29. května nebo je škola 29. května?

Ministr národního školství Mahmut Özer učinil prohlášení týkající se vzdělávací agendy v živém vysílání TRT Haber. Özer uvedl, že po prezidentském 28. kole voleb 2. května bude 29. května na jeden den přerušeno vzdělávání.

Ministr Özer ve svých vyjádřeních připomněl, že termín ukončení vzdělávání je 16. června, ministr Özer v informacích o tom, jak bude systém na letních školách fungovat, uvedl, že bylo vynaloženo velké úsilí především na normalizaci školství v regionu zemětřesení.

Ministr Özer poukázal na to, že život nebude normalizován v případech nouze bez normalizace školství, a řekl, že tímto přístupem s heslem „vzdělání všude a za všech podmínek“ vzali za své centrum záchrany dětí v zemětřesení z traumatického prostředí a přivést je dohromady se svými učiteli.

Özer poznamenal, že proces pokročil úspěšně, a pokračoval: „Na začátku jsme zvolili přístup, abychom zachránili naše děti před traumaty a posílili jejich psychickou odolnost spíše psychoedukací než vzděláváním založeným na osnovách. Zvláštní úsilí jsme věnovali našim dětem připravujícím se na LGS a YKS. V místě, kde existuje přibližně 3 500 podpůrných a školicích kurzů, jsme otevřeli podpůrný kurz pro přípravky LGS a YKS. Nyní máme projekt o letních školách v celém Türkiye. Máme také program pro naše děti a bratry žijící v oblasti zemětřesení. V období od 1. srpna do 1. září uspořádáme pro obyvatele tohoto regionu měsíční maskérské školení. Psychosociální podporou jsme oslovili přibližně 2 milionu studentů a rodičů. Poskytli jsme všechny druhy podpory dětem rodin, které byly přemístěny do oblasti zemětřesení a do provincií mimo zemětřesení. V tomto měsíčním školení jsme připravili vše o ztrátách učení v tréninku léčby. Které kurzy program otevře? Jaké materiály budou zaslány. Všechny se chystají zveřejnit. Naše přípravy jsou hotové. Nejen, že tím skončíme, ale také až začne akademický rok 2022-2023, uděláme měsíční program doplňování, zatímco vzdělávání bude pokračovat. Jinými slovy, v tomto regionu uděláme pro naše studenty dvouměsíční maskérský výcvikový program. Zároveň jsme loni otevřeli letní kurzy ve čtyřech oborech. Jde o vědu, umění, matematiku a cizí jazyk, angličtinu. Letos to bude pokračovat. Přinesli jsme studentům příležitost využít těchto kurzů bez ohledu na to, kam v Turecku jdou, ne nutně tam, kde studují. Totéž jsme udělali pro učitele. Když naši učitelé odjedou v létě do svých rodných měst, mohou být také přiděleni jako školitelé nebo učitelé v tamních letních kurzech. V této tradici budeme pokračovat. Zónu zemětřesení podpoříme dalšími kurzy a maskérskými školeními.“

Ministr Özer k situaci zhruba 250 tisíc studentů, kteří byli kvůli zemětřesení přemístěni do jiných provincií, uvedl, že návrat studentů do rodných měst byl velmi rychlý a k dnešnímu dni se vrátilo 82 tisíc 560 studentů. Özer vysvětlil, že došlo k návratu do provincií nejvíce postižených zemětřesením, „Asi 26 tisíc studentů, včetně 417 tisíc 15 v Kahramanmaraş, 493 tisíc 12 v Hatay, 65 tisíc 10 v Malatya a 669 tisíc 83 v Adıyaman, dohromady s jinými provinciemi se vrátili. řekl.

S poukazem na to, že ve zprávě OECD jsou informace, že Turecko zvyšuje míru školní docházky a zároveň zvyšuje kvalitu, Özer uvedl, že v roce 2000 byly vážné problémy se školní docházkou a že v těchto letech byla míra školní docházky na všech úrovních vzdělávání nižší než 50 procent. , kromě základní školy.

Özer řekl: „Co to znamená? Jinými slovy, polovina populace ve věku vzdělání na jakékoli úrovni se nemohla setkat a chodit do školy. Míra školní docházky 5 let byla 11 procent. Ze 5 dětí, které měly v 100 letech chodit do mateřské školy, 89 do školy chodit nemohlo. Stejně tomu bylo i na střední škole, kde školu navštěvovalo 44 procent středoškolské populace, zatímco 56 procent bylo mimo školu. V posledních 20 letech byly provedeny fyzické investice, aby se to zlepšilo, a byly učiněny kroky k demokratizaci vzdělávání odstraněním uplatňování koeficientu prostřednictvím zákazu šátků prostřednictvím jednoho kanálu. Vznikl vzdělávací systém citlivější na společenské požadavky. Zároveň však byly zavedeny sociální politiky ve vzdělávání, jako jsou bezplatné knihy, přepravované vzdělávání, bezplatné jídlo, stipendia a podmíněné vzdělávání, aby posílily rovnost příležitostí ve vzdělávání.“ řekl.

Ministr Özer tedy uvedl, že míra zápisu ve věku 5 let vzrostla během krátké doby z 11 procent na 99.9 procenta a dodal: „Míra školní docházky na základní škole 99.54 procenta, střední škole 99.17 procenta a míra zápisu na střední školy, což bylo 44 procent, se nyní zvýšilo na 99.12 procenta. Jinými slovy, poprvé v historii republiky vzrostla míra zápisu na všech úrovních vzdělání na 99 procent nebo více. Nyní to vidíme ve zprávě. Ve zprávě se sice tato školní docházka, tedy přístup ke vzdělání, zvyšuje, ale očekává se následující; kvalita může trochu chybět. Protože zvyšujete počet, zvyšuje se i počet studentů na učitele, takže klesá kvalita, může docházet ke skutečným poklesům výkonu. Zde Turecko, když dosáhlo tohoto růstu, také velmi dobře zlepšilo své ukazatele kvality ve vzdělávání, a upozorňuje na to tato zpráva OECD.“ sdílel své znalosti.

Ministr Özer uvedl, že míra zapsaných studentů ve věkové skupině 5–14 let překračuje průměr OECD, řekl ministr Özer: „Zatímco Turecko dosahuje tohoto růstu, normálně byste očekávali, že se počet studentů na učitele zvýší. Turecko naopak průběžně snižovalo počet studentů na učitele neustálým rozšiřováním systému o své nové učitele. To je ve zprávě velmi jasně zdůrazněno. Tak co při tom dělá? Když sníží počet studentů na učitele, přeplněné třídy zmizí. Jsou vytvořena prostředí, kde může učitel se studentem komunikovat mnohem pohodlněji. Ve zprávě je něco mnohem zajímavějšího; Počet studentů na učitele na střední škole je mnohem lepší než dokonce OECD. V této zprávě je to uvedeno poprvé. Jinými slovy, v tomto bodě, pokud jde o mezinárodní výzkum výsledků studentů a počet studentů na učitele, je nyní Turecko v pozici, kdy může soutěžit se zeměmi OECD, čímž narušuje staré předpoklady a skořápky. To představuje jeden z nejdůležitějších nástrojů, který posiluje ruku Turecka při přechodu do tureckého století.

Özer ve svých prohlášeních také odkazoval na míru školní docházky dívek a zdůraznil, že v roce 2000 byla míra školní docházky dívek na středním vzdělávání 39 procent, po transformacích ve školství se tato míra zvýšila na více než 99 procent a překonala to chlapců ve vyšším vzdělávání. "V současné době je počet nezapsaných žáků základních, středních a středních škol v rámci povinné školní docházky 94 tisíc 984, tedy 95 tisíc." Ministr Özer poznamenal, že spekulace o neregistrovaných studentech neodrážejí pravdu a že tyto údaje jsou zahrnuty v národních a mezinárodních zprávách.

Günceleme: 22/05/2023 12:47

Podobné inzeráty