Dívčí národní házenkářský tým U17 postoupil do finálové skupiny

Dívčí národní házenkářský tým postoupil do finálové skupiny

Náš dívčí národní házenkářský tým U16, který soutěží na 17. Mistrovství dívčí konfederace středomořské házené do 17 let, vyhrál všechny tři zápasy ve skupině a postoupil do finálové skupiny.

Národní tým porazil ve včerejším prvním utkání Tunisko 27:15 a v odehraném utkání pak porazil hostitelské Řecko 19:17. Reprezentace do 32 let, která v dnešním utkání Rumunska také zvítězila 24:17, dokončila svou skupinu jako vedoucí a postoupila do finálové skupiny.

V zápase hraném ve sportovní hale Traida v řeckém Nafpliu vyhrál národní tým ve svém prvním zápase všechny tři třetiny 9-3, 8-6 a 10-6 nad Tuniskem a zápas vyhrál 27-15 a získal pět bodů.

Ve včerejším odehraném utkání se reprezentace dívek U17 střetla s hostitelským Řeckem. Zatímco Řecko vedlo v první třetině 7:4, naše národní týmy vedly ve druhé třetině 9:5 a ve třetí třetině 6:5, zápas vyhrály 19:17 a získaly čtyři body.

Ve svém posledním zápase ve skupině vyhrál zápas proti Rumunsku se skóre 9-10, 8-12 a 7-10 ve všech třech třetinách a získal pět bodů. Těmito výsledky skončil náš národní tým na čele skupiny se 14 body. Po zítřejším dohrání skupinových zápasů na šampionátu bude určeno konečné rozlosování skupiny.

Na šampionátu, kde soutěží devět zemí, se zápasy hrají na tři období, za každé vyhrané období se uděluje jeden bod, za období končící remízou polovina, za vítězný tým 2 body a za každou remízu jeden bod. Zápasy na šampionátu, kde tři nejlepší týmy ve svých skupinách postoupí do finálové skupiny Řecké házenkářské federace Youtube vysílat živě na kanálu.

Následující sportovci jsou zahrnuti v dívčím národním týmu U17 pod vedením hlavního trenéra Serkan İnci:

Brankář: Betul Yilmaz, Hiranur Ozturk
Levé křídlo: Şilan Yılmaz, Viyan Asmin Avras, Ela Hüzmeli
Levý rozehrávač: Bugu Sonmez, Hande Muhcu
Střední rozehrávač: Buket Seven, Öykü Doga Harmancı
Pravý rozehrávač: Ilayda Yuksel, Azra Ozturk
Pravé křídlo: Sümeyye Durdu, Seval Bozova, Ebrar Halime Kılıç
Kontingenční: Zehra Karadavut, Sudenaz Kıyga
Technický personál: Serkan İnci (hlavní trenér), Tolga Köybulan (trenér), Ragıp Demirman (trenér), Nuray Güney (PSK. Performance), Simay Şahinoğlu (fyzioterapeut)