Zemětřesení o síle 5,9 stupně v Düzce! Bylo to cítit i z Istanbulu a Ankary

Zemětřesení o velikosti Duzce bylo cítit také v Istanbulu a Ankaře
Zemětřesení o síle 5,9 stupně v Düzce! Bylo to cítit i z Istanbulu a Ankary

Zemětřesení o síle 04.08 stupně, ke kterému došlo ve 5.9:63 v Düzce, vyvolalo velkou paniku. Otřesy byly cítit v Düzce, stejně jako v İstanbulu, Bolu, Sakarye, Ankaře, Kocaeli, Kütahyi, Bileciku, Burse a İzmiru. Zpanikařená XNUMXletá žena zemřela po infarktu.

V mnoha městech, zejména v Istanbulu a Ankaře, došlo k zemětřesení. Předsednictvo pro zvládání katastrof a mimořádných událostí (AFAD) oznámilo, že ve 04.08:5,9 došlo k zemětřesení o síle XNUMX stupně, jehož epicentrem byla čtvrť Gölyaka v Düzce. Zemětřesení vyvolalo paniku v mnoha provinciích, zejména v Düzce.

PO ZAŽITÍ ZEMĚTŘESENÍ

Po zemětřesení o síle 5,9 stupně v Düzce bylo ve 04.30:4,7 zaznamenáno další zemětřesení o síle 8 stupně, jehož epicentrem byla čtvrť Çilimli Düzce. K zemětřesení v okrese Çilimli došlo v hloubce 18 kilometrů. V prohlášení učiněném AFAD „Po zemětřesení v Gölyaka, Düzce došlo k XNUMX otřesům. Pro účely kontroly jsou v regionu realizovány výpadky proudu.

Orhan Tatar, generální ředitel AFAD Earthquake and Risk Reduction, řekl: „Po zemětřesení lze očekávat následné otřesy o síle 4,5 a 5 stupňů. Pokud se jedná o silně poškozené nebo popraskané budovy, bylo by pro občany výhodné držet se od nich dál. Tatar uvedl, že existovala 12-1999 kilometrová linie, která se při zemětřesení 5. listopadu 6 nezlomila, a řekl: „Stála jako seismická mezera a tato oblast mohla způsobit nové zemětřesení. Dnešním zemětřesením byla tato linie přerušena,“ řekl.

NĚKDO PŘICHÁZÍ O ŽIVOT Srdečním záchvatem

Po zemětřesení v Düzce a okolních provinciích vyšli občané s otřesem do ulic. Někteří občané v Düzce byli zraněni v důsledku skoku z výšky. V některých budovách se objevily praskliny.

Bylo zjištěno, že Sevim Çengel, 63, který žije v Düzce Çay Mahallesi, propadl po zemětřesení panice a strachu a zemřel na následky infarktu.

Guvernér Bolu Erkan Kılıç uvedl, že 5,9 lidí bylo ve městě zraněno po zemětřesení o síle 20 stupně, ke kterému došlo ve čtvrti Gölyaka v Düzce.

Guvernér Bolu Erkan Kılıç, který sdělil svá přání občanům shromážděným na ulici İzzet Baysal po zemětřesení, uvedl, že zemětřesení v Düzce bylo cítit i v Bolu.

Kılıç vysvětlil, že občané na tyto události reagovali nedobrovolně kvůli zemětřesení, která zažili dříve, a řekl: „Někteří naši občané odešli. Naštěstí nebyly žádné oběti. Následkem skoku ze 3. patra byla zraněna jedna osoba, která se léčí ve Výcvikové a výzkumné nemocnici, není v ohrožení života. Kromě toho bylo s trochou paniky zraněno 20 našich občanů. řekl.

Kılıç uvedl, že v některých budovách jsou malé praskliny a řekl: „Opadá více omítky. Přišly takové informace. Není to moc vážné. Skenování pokračuje." řekl.

Atay zdůraznil, že nedošlo k žádným ztrátám na životech informací, které se dostaly k týmům Governorship, AFAD a 5.9 Emergency Service po zemětřesení o síle 112 stupně, ke kterému došlo ve městě, a uvedl, že týmy pokračují ve skenování pole.

STAROSTA: SPAL JSEM, CÍTÍME SE TAK SILNĚ

Starosta Düzce Faruk Özlü uvedl, že v souvislosti se zemětřesením o síle 04.08 stupně, ke kterému došlo ve 5.9 v okrese Gölyaka, nejsou k dispozici žádné informace o zranění nebo ztrátách na životech.

Özlü učinil prohlášení týkající se poslední situace ve městě po zemětřesení. Özlü uvedl, že zemětřesení bylo pociťováno velmi silně:

Spal jsem, cítili jsme se tak přísně. Dveře skříní v celém domě byly otevřeny, některé skleněné nádobí bylo rozbité. Naštěstí jsme zatím neobdrželi žádné zprávy o zranění nebo úmrtí. Jako město, které zažilo zemětřesení před 30 lety, jsme vlastně lidé, kteří jsou na zemětřesení zvyklí, ale nová generace v posledním období na to zvyklá není. Většina lidí je teď venku, na ulici.

Guvernér Sakarya Çetin Oktay Kaldirim také zdůraznil, že dosud nedostali jasné informace o zemětřesení, a řekl: "Hned po zemětřesení naše týmy vyrazily do terénu a zahájily svou práci." podal informace.

MINISTR VNITRA SOYLU: NEEXISTUJE ŽÁDNÁ VELKÁ ŠKODA

Ministr vnitra Süleyman Soylu učinil prohlášení k zemětřesení o síle 04.08 stupně, k němuž došlo ve 5,9:XNUMX v Düzce v přímém přenosu některých televizí.

Soylu uvedl, že na jejich schůzkách se všemi krajskými hejtmany a v upozorněních na centrum tísňového volání 112 nedošlo k žádným ztrátám na životech, řekl: „První informace byly, že došlo k vážnému zranění v důsledku skoku z výšky kvůli panice. . Léčí se v Düzce. Dochází k lehkým zraněním způsobeným padajícími předměty. Jsou zde některá zranění způsobená panikou, ale kromě toho nedochází ke ztrátám na životech.“ řekl.

Soylu uvedl, že skenování ve vesnicích, zejména ve vesnicích v okrese Gölyaka, bylo dokončeno, a Soylu řekl: „S výjimkou několika ruin stodol nejsou žádné zprávy o vážných škodách a zřícení budov, které se dosud objevily. Ale tato skenování pokračují, a dokud budou pokračovat, naše informace budou pokračovat.“ učinil prohlášení.

Soylu uvedl, že po zemětřesení o síle 5,9 stupně v Gölyace došlo k otřesům a výpadkům proudu, řekl Soylu: „Většina z nich byla provedena kontrolovaným způsobem a elektřina se pak dodávala postupně. použil frázi.

Ministr Soylu sdělil následující informace o nejnovější situaci v regionu:

V tuto chvíli týmy pokračují na místo činu, jsou nasměrovány. Na místo byly nasměrovány zejména naše jednotky AFAD, Kızılay a všechny naše jednotky. Doručování přikrývek pokračuje našim občanům, kteří v tuto chvíli vyjeli. V tomto ohledu jsou na místě jak naši hejtmani, naši okresní hejtmani, naši příslušní starostové, tak i přednostové a díky bohu nedošlo ke ztrátám na životech.

Od okamžiku tohoto zemětřesení naše bezpečnostní jednotky i četnické jednotky pokračují ve všech kontrolách z hlediska bezpečnosti a veřejného pořádku. V tomto ohledu naši občané opustili své domovy. Mohou mít obavy, zda nedojde k nějakým bezpečnostním incidentům, zda nedojde ke krádežím, ale jak naši strážníci, policie, tak četnictvo přijali v tuto chvíli bezpečnostní opatření z hlediska bezpečnosti v ulicích.

Ministr vnitra Soylu odjel kvůli zemětřesení na předsednictvo AFAD, obdržel informace od úřadů v koordinačním centru a poté se vrtulníkem přesunul do Düzce, kde k zemětřesení došlo, provést kontroly.

ZEMĚTŘESENÍ BYLO TAKÉ Z ISTANBULU A ANKARY

Istanbulský guvernér Ali Yerlikaya v prohlášení na svém účtu na sociálních sítích uvedl: „Brzy se uzdravíme našim občanům, kteří byli postiženi zemětřesením v centru Düzce Gölyaka, které bylo cítit i v našem městě. V současné době nemáme žádné negativní zprávy ze středisek 112 a VŠVU v našem městě. Kéž Alláh chrání naši zemi a náš národ před všemi druhy katastrof. použil frázi.

Starosta istanbulské metropolitní obce (IMM) Ekrem İmamoğlu Na svém účtu na sociálních sítích uvedl: „AKOM v Istanbulu během zemětřesení, jehož epicentrem bylo Düzce a bylo cítit v celém regionu, nebyla hlášena žádná negativní situace. Sledujeme vývoj ve všech provinciích, kde bylo zemětřesení účinné. Brzy se zase uzdrav." učinil prohlášení.

Starosta metropolitní obce Ankara Mansur Yavaş na svém účtu na sociální síti uvedl: „Všichni jsme byli velmi vyděšení, velmi znepokojeni. Doufám, že v žádném případě neprohrajeme, brzy se uzdravíme.

SPUSTÍ ZEMĚTŘESENÍ DUZCE VELKÉ ZEMĚTŘESENÍ?

Člen fakulty ITU Prof. Dr. Ziyadin Çakır uvedl, že zemětřesení v Düzce nevyvolá očekávané velké istanbulské zemětřesení a řekl: „Pokud by vyvolalo istanbulské zemětřesení, mělo by to okamžité následky po zemětřesení. Místo zemětřesení je daleko,“ řekl.

Çakır pokračoval ve svých prohlášeních o zemětřesení takto:

U východu z Černého moře byl nepřerušený kus. S největší pravděpodobností je tento kus akcie rozbitý. Potěšující však je, že zatím není hlášeno žádné úmrtí. Tento region je extrémně špatným místem z hlediska zemětřesení. Toto je oblast hluboké výplně, oblast přirozené výplně, rovná oblast.

V Gölyace a okolních vesnicích je vysoká pravděpodobnost zničení. Následné otřesy budou, ale nemyslím si, že dojde k většímu zemětřesení. Doporučuji našim občanům, aby se nezdržovali v poškozených budovách. Následné otřesy mohou způsobit zřícení budov.

Myslím, že dojde ke škodám, protože v Düzce a okolních vesnicích dochází k nárůstu půdy. Doufám, že nebudou žádné oběti. Známe jak stavební struktury, tak půdu regionu. S budovami na skalnatých patrech se nic neděje, protože přírodní výplň, konkrétně štěrk a břehy pokryté pískem, jsou vyplněny tímto způsobem, připadá zde zemětřesení o síle 6 stupňů jako 7. Proto napáchá více škody.

Podobné inzeráty

Buďte první kdo napíše komentář

Yorumlar