Prohlášení o zemětřesení Duzce z Turecka IMSAD

Prohlášení o zemětřesení Duzce z Turecka IMSAD
Prohlášení o zemětřesení Duzce z Turecka IMSAD

Tayfun Küçükoğlu, předseda představenstva Türkiye İMSAD, učinil prohlášení po zemětřesení, které se odehrálo v Düzce 23. listopadu, a upozornil na skutečnost, že je třeba se poučit hodnocením výsledků z mnoha aspektů.

Tayfun Küçükoğlu, předseda představenstva Türkiye İMSAD, řekl: „Vzhledem k riziku zemětřesení v naší zemi by mělo být naší prioritou, aby byly naše budovy pevné a bezpečné. Toto zemětřesení nám říká, že správný materiál byl vyroben na správném místě se správným projektem a ve správných rukou; Připomněl nám, jak je důležité zajistit zdokumentovanou cestu dokumentovaných materiálů.“

Tayfun Küçükoğlu, předseda představenstva Turecké asociace průmyslníků stavebních materiálů, při hodnocení po zemětřesení, ke kterému došlo 23. listopadu v Düzce a bylo silně pociťováno v okolních provinciích, upozornil na potřebu vyhodnotit výsledky zemětřesení z mnoha hledisek. Tayfun Küçükoğlu řekl: „Několik dní po výročí zemětřesení v Düzce z 12. listopadu, když jsme mluvili o následcích zemětřesení, byli jsme otřeseni dalším zemětřesením v centru Düzce. Především si přejeme brzké uzdravení, přejeme Boží milosrdenství našim zesnulým občanům a brzké uzdravení našim raněným. Po katastrofě, kterou jsme zažili před 23 lety, provedl Düzce, jehož stavební fond byl obnoven a přeměněn na budovy odolné proti zemětřesení, velkou zkoušku zemětřesením, které se odehrálo v noci 23. listopadu. S ohledem na závažnost zemětřesení, kromě starých budov a budov s některými aplikačními chybami, byly škody ve městě také omezené. To je naše největší útěcha,“ řekl.

Tayfun Küçükoğlu uvedl, že jako Türkiye İMSAD se snaží upozorňovat na důležitost městské transformace, obnovy a posilování téměř při každé příležitosti, a řekl: „Při vytváření měst budoucnosti bychom měli jednat s vědomím, že riziko je není způsobeno zemětřesením, ale nebezpečnými stavbami, a v rámci této reality bychom měli stavět naše města. Musíme se zaměřit na udržitelné budovy, abychom zvýšili počet energeticky účinných budov odolných vůči zemětřesení ve všech našich městech. Je třeba stavět 20 let staré stavby a obytné prostory, ne stavby, které se budou za 30-100 let znovu přetvářet. Připravenost na zemětřesení by měla být prvním krokem, který pro naše města právě teď podnikneme.“

„Zemětřesení připomnělo důležitost správného materiálu a správné aplikace“

Tayfun Küçükoğlu ve svých slovech pokračoval následovně: „Poslední zemětřesení, které jsme zažili, nám řeklo, že správný materiál byl vyroben na správném místě se správným projektem a ve správných rukou; nám připomněl, jak je důležité zajistit zdokumentovanou cestu dokumentovaných materiálů. Prohlašujeme tím, že znovu a znovu zdůrazňujeme, že; Efektivitu produktů ovlivňuje výroba a kvalita materiálu i jeho aplikace v projektové oblasti. Při stavbách by měly být v souladu s podmínkami použity výrobky správně vybrané podle vlastností projektu v kompetentních rukou. Chyby nebo nedostatky, které se mohou vyskytnout během výstavby a procesu aplikace ve výstavbě, mohou způsobit vážné nevratné následky. Chybějící materiál dává pocítit jeho absenci a není možné tuto absenci uzavřít. Díky správným materiálům a správným aplikacím jsou budovy silné. Jedním z ponaučení, které si z tohoto zemětřesení pro budoucnost vezmeme, je správné používání materiálů a nutnost sledovat cestu zdokumentovanou úřady.“

„Otázka zemětřesení je vždy na našem programu“

Tayfun Küçükoğlu uvedl, že jako Türkiye İMSAD vždy udržují otázku zemětřesení na pořadu jednání a řekl: „V den výročí zemětřesení v Marmarě 17. srpna podepsala společnost Türkiye İMSAD a její členské asociace společné prohlášení. Při upozorňování na zemětřesnou připravenost našich měst ve společné výzvě „Připravme naše budovy na zemětřesení správnými materiály a správnými postupy“, každý člen našeho sdružení zmínil důležitost kvalitních materiálů a aplikací z hlediska své činnosti. Opět platí, že na 51. „Agende Meetings“, které pořádáme každý měsíc, prof. z Boğaziçi University. Dr. S Mustafou Erdikem a předsedou představenstva DEGÜDEREM Sinanem Türkkanem jsme se s veřejností podělili o otázky připravenosti na zemětřesení, obnovy, hluboké obnovy a posílení na pozoruhodných příkladech. Jako Türkiye İMSAD, která zastupuje turecký průmysl stavebních materiálů, budeme pokračovat ve výrobě řešení a převezmeme odpovědnost za životně důležitý problém, jako je zemětřesení.

Günceleme: 26/11/2022 14:56

Podobné inzeráty

Buďte první kdo napíše komentář

Yorumlar