Fotbalový národní tým po amputaci se stal mistrem světa

Fotbalový národní tým po amputaci se stává mistrem světa

Amputee Football National Team se stal mistrem světa, když porazil Angolu 2022:4 ve finálovém zápase mistrovství světa 1 v Istanbulu.

Angola začala efektivněji finálový zápas, který z tribuny sledovalo přibližně 15 tisíc fotbalových fanoušků. Amputee National Team, který v krátké době nastolil rovnováhu, se však ujal vedení 19:1 gólem Ömera Güleryüze z 0. minuty.

Angola chytila ​​remízu gólem z přímého kopu Hena Adaa ve 24. minutě a poločas byl nerozhodný 1:1.

Turecko začalo druhý poločas dobře, penaltu vyhrálo. Rahmi Özcan, který se ujal míče ve 31. minutě, opět posunul národní tým. Po brance Rahmiho ve 43. minutě byl rozdíl 2. Gól Serkana Dereliho ze 49. minuty utkání určil skóre a mistra světa.