V Izmiru skončily závody Republikového poháru plachetnic

Závody plachetnic Republikového poháru, pořádané u příležitosti 100. výročí osvobození İzmiru, skončily. V organizaci, kde soutěžilo 32 plachetnic v pěti různých kategoriích, si prvenství zasloužila Joy Lemon v kategorii IRC Total a IRC A1, Red v kategorii IRC A2 a Nemo Balspor v kategorii IRC B.

Závody Republikového poháru v plachetnicích, pořádané metropolitním magistrátem Izmiru a organizované Tureckou federací plachetnic a Egejským jachtařským klubem na otevřeném moři, byly po dva dny svědky pestrých scén. Na organizaci se podílelo přibližně 32 námořníků, kde soutěžilo 250 plachetnic v pěti různých kategoriích.

Joy Lemon zvítězila v celkovém hodnocení IRC v „Republikovém poháru“, který trval dva dny, druhé místo obsadil Göztepe Yelken Ağanlar 1925 a třetí místo obsadilo Quattro. Joy Lemon první v kategorii IRC A1, The Coode druhý, 27. třetí, Red první v kategorii IRC A2, Uysn Sailing School třetí, Sea Cow třetí, Quattro-3 první v kategorii IRC A4, Jazz druhý, Pars 1 třetí, Nemo Balspor v kategorii IRC B první, Kairos druhý, Olympos třetí. KSK Sail Elisa první místo v kategorii Support 1, Callista druhé místo, Sun Flybr třetí místo, Poseidon první místo v kategorii Support 2, Auriga druhé místo, İldeniz Çakı třetí místo, Support 3 kategorie Eucalyptus první místo, KSK Sailing Hope druhé místo, Gia třetí místo, Hope 4 první místo v kategorii Support 98, Pars -2 druhé místo, Tophaneli İsmail Hakkı získal třetí místo.

“Největší sen prezidenta Soyera”

Náměstek primátora metropolitního magistrátu İzmir Mustafa Özuslu při předávání cen řekl: „Chceme, aby tyto závody byly v İzmiru více sledovány a aby v nich bylo více obyvatel İzmiru. Tohoto cíle dosáhneme v následujících letech. Vodní sporty znovu získají svou slávu v Izmiru. Náš prezident Tunç SoyerTo je také jeho největší sen. Chceme dělat více aktivit v Perském zálivu. Jste připraveni jít ruku v ruce s metropolitním magistrátem Izmiru, abyste dosáhli celosvětového úspěchu s olympijskými sportovci a znovu pozdvihli slávu Izmiru,“ řekl.

“Dny, na které jsme čekali, jsou tady”

Aegean Offshore Yacht Club Commodore Oğuz Akif Sezer řekl: „Toužili jsme po tom, aby místní vlády byly obráceny k moři. Milý Tunç SoyerRád bych poděkoval správcům metropolitního magistrátu Izmir pod vedením “.