3. etapa Skateboard Street Discipline Mistrovství Turecka dokončeno

Etapa skateboardové pouliční disciplíny Turecký šampionát dokončen

3. etapa turnaje Skateboard Street Discipline Turkey Championship, kterou pořádá Turecká skateboardingová federace a kterou pořádá magistrát Esenyurt, byla dokončena.

Mistryní Turecka v kategorii žen se stala Safa Merve Nalçaçı, druhá byla Melis Sakaoğlu a třetí Aysel Özgür. Okan Gökçek získal zlatou medaili v kategorii mužů a stal se tureckým šampionem. Ve stejné kategorii skončil Recep Canal na druhém místě a Emre Töre na třetím. Zatímco šampioni obdrželi medaile a dárky od starosty Bozkurta, dárky připravené obcí Esenyurt byly předány sportovcům, kteří se umístili v top 9 v mužích a v top 20 v ženách.

President Bozkurt prohlásil, že na mladé lidi z Esenyurt bude vzpomínat v dobrém, pokračoval takto:

„Toto je největší skateboardové zařízení na evropské straně. Navrhli jsme ho společně s Federací skateboardingu. Náš cíl; vést naše děti a mládež ke sportu, disciplíně a morálce. Proto toho budeme schopni dosáhnout s takovými zařízeními. Esenyurt je čtvrť plná energie mladých lidí. Budujeme zázemí pro mladé lidi, aby mohli vybít energii. Věřím, že lidé z Esenyurt dosáhnou pozice, kdy budou reprezentovat Turecko v zahraničí. Odtud bude několik našich studentů reprezentovat naši zemi společně s Federací skateboardingu. Jsme velmi šťastní. Možná to není příliš velká investice, ale velmi důležitá investice“

Díky obci Esenyurt za podporu, šampionka ženského tureckého skateboardingu Safa Merve Nalçacı dodala:

„Jsem národní skateboardista a národní sportovec. V první řadě mám velkou radost. První místo nás velmi pochválilo. Jako ženy boříme předsudky. Mám z holek velkou radost. Naše počty se zvyšují. Dříve jsme měli 3 nebo 4 skateboardisty, nyní 18 bruslařů předvádělo velmi dobré výkony, získali jsme titul. Máme před sebou olympijské závody 2024, doufám, že tuto šanci dostaneme společně s dívkami.“