Nové elektrické vozidlo İTÜ Racing čerpá energii z TotalEnergies

Nové elektrické vozidlo ITU Racing poháněné TotalEnergies
Nové elektrické vozidlo İTÜ Racing čerpá energii z TotalEnergies

Smysluplná podpora tureckým kandidátům na inženýry od TotalEnergies, průkopníka v oblasti olejů pro elektrická vozidla… TotalEnergies se stal zlatým sponzorem DT BeElectric-02, elektrického vozidla navrženého ITU Racing Club Istanbulské technické univerzity (ITU).

ITU Racing, založený v roce 2007 za účelem účasti na mezinárodních studentských závodech Formule Student, je tým Formule 45 složený ze 18 studentů z různých inženýrských oborů. Tým, který se každoročně účastní závodů Formule Student konaných v různých částech světa s prototypy vozidel, které navrhují a vyrábí, se letos připravuje na závody, které se letos budou konat v Česku mezi 24. a XNUMX. červencem.

Uvedení nejinovativnějšího a nejrychlejšího elektrického závodního vozidla ITU Racing se konalo 24. června v kulturním centru Süleyman Demirel v Istanbulské technické univerzitě. Při zahájení s širokou účastí se vedoucí týmu İTÜ Racing Team Çayan Baykal podělil o vlastnosti vozidla.

Dokáže dosáhnout rychlosti 250 km/h

Nové elektrické vozidlo ITU Racing

Vozidlo, jehož design začal v srpnu 2021, navrhlo 10 studentů z více než 60 strojírenských oborů. Na vozidle s hybridním monokokovým podvozkem a velikostí kol 10 palců byly použity produkty a kompozitní materiály, jedna z nových technologických výrobních technik, které se stále častěji používají v automobilovém a obranném průmyslu.

DT BeElectric-02, ve kterém jsou použity nejmodernější technologie, má první kompozitní podvozek navržený a vyrobený v Turecku s výrobou v závodech BAYKAR. Vozidlo, které je vyráběno následujícími technologiemi elektromobilů a jehož motor má jmenovitý výkon 93.2 kW, bez problémů zrychlí na 250 kilometrů.

"Budeme reprezentovat naši zemi tím nejlepším možným způsobem"

Baykal řekl: „Jako tým ITU Racing pracujeme na tom, abychom patřili mezi respektované týmy známé svými inovacemi, konkurenceschopností a schopnostmi mezi týmy Formule Student a abychom reprezentovali naši zemi i naši univerzitu tím nejlepším možným způsobem. Naším největším cílem je dělat každý rok lepší věci než ten předchozí a hrdě reprezentovat naši zemi v podobných prestižních soutěžích. Projekty, které jsme realizovali pod střechou našeho klubu, nabízejí také skvělé příležitosti pro členy našeho týmu získat zkušenosti v oblastech, jako je převzetí odpovědnosti, týmová práce a dokončení zadané práce v časové tísni. Podpora poskytovaná našim projektům také pokládá základy udržitelného prostředí, kde mohou kandidáti na inženýry, kteří mají zájem o vývoj a změnu automobilových technologií, dosáhnout pokroku tím, že prokážou své dovednosti. Jsme nadšeni, že můžeme testovat naše nové vozidlo v Česku. Rádi bychom poděkovali TotalEnergies Turkey Pazarlama za to, že jste s námi. Byli jsme velmi spokojeni s podporou TotalEnergies, jedné z prvních značek, které nás napadnou, když dojde na inovace. Považujeme za velké štěstí, že jedeme do Česka s podporou tak silné značky za námi.“

„Jsme rádi, že můžeme spojit síly s mladými lidmi“

Nové elektrické vozidlo ITU Racing

Marketingový a technologický ředitel TotalEnergies Turkey Fırar Dokur řekl, že rádi podpoří kandidáty na inženýry. Dokur řekl: „ITU je celosvětově jednou z nejprestižnějších technických univerzit v naší zemi. Dosahuje mnoha úspěchů nejen svými studijními výsledky, ale také se studentskými kluby a projektovými týmy. ITU Racing team je jedním z těchto úspěšných týmů. Jsme nesmírně potěšeni, že naše vysoce výkonné kapaliny pro elektrická vozidla budou doprovázet vozidlo İTÜ Racing v jedné z nejprestižnějších inženýrských soutěží konaných na vysokoškolské úrovni na světě. Jako TotalEnergies již mnoho let testujeme a ověřujeme naše produkty na závodních tratích. Produktová řada Quartz EV Fluids, která se skládá ze speciálních mazacích a chladicích kapalin, které vyrábíme pro elektrická vozidla, je silným indikátorem naší inovační schopnosti. Jsme rádi, že se spojíme s mladými lidmi a spojíme síly v takovém projektu. Přejeme hodně štěstí celému týmu, který pojede na trať v Česku. Věříme, že se do Turecka vrátí s velmi dobrým hodnocením,“ řekl.

Závody se konají již 41 let

Závody Formule Student zahájila v roce 1981 Společnost automobilových inženýrů (SAE). Formula Student, inženýrská soutěž, která se koná ve více než 4 zemích na 10 kontinentech a účastní se jí zkušené týmy z nejprestižnějších světových univerzit, si klade za cíl vyškolit kvalifikovaný personál pro automobilový průmysl a vytvořit testovací příležitosti pro nové technologie. V závodech konaných každý rok soutěží téměř 50 benzinových, téměř 30 elektrických a 10 samořídících vozidel. Vozidla; design, technický dozor, dynamické etapy a traťové závody ve třech různých kategoriích jsou seřazeny podle nasbíraných bodů ze všech etap.

Podobné inzeráty

Buďte první kdo napíše komentář

Yorumlar