Kartepe Horolezecký závod Úchvatný

Kartepe Climbing Race je dechberoucí

Druhý závod AVIS 2022 Turkey Climbing Championship se konal v okrese Kocaeli Kartepe ve dnech 4. – 25. června 04 za účasti 05 závodníků ve 2022 různých kategoriích. Závod pořádaný Kocaeli Automobile Sports Club (KOSDER) za přispění ICRYPEX, Kocaeli Metropolitan Municipality a Kartepe Municipality začal slavnostním zahájením, které se konalo v sobotu na náměstí Kartepe.

İlker Aktaş, který závodil s Opelem Corsa GSI jménem Ülkü Motorsport v kategorii 05, vyhrál první místo v závodě, který se jel na 6kilometrové trati v neděli 3. června, zatímco Sevcan Sağıroğlu, pilotka, přijela druhý s Fiatem Palio a třetí místo obsadil Süleyman Yanar s Fiatem Palio. V kategorii 1 se nejrychlejším hráčem dne stal Cem Yudulmaz z týmu Ülkü Motorsport s Fordem Fiesta R2T, druhé místo obsadil Kaan Kara, který soutěžil s Fiatem Palio z týmu Ülkü Motorsport, a na třetím Subaru Impreza a pilotka Evren Girgin. V kategorii 2 se jménem Neo Motorsport umístili Opel Corsa OPC a Ahmet Keskin Buharkent na prvním místě v Kartepe. Na druhém místě skončil Nizamettin Kaynak s Renault Sport Clio, zatímco Murat Soycopur, který závodil s Renaultem Clio R3 za GP Garage My Team, obsadil třetí místo. V kategorii 3 s Mitsubishi Lancer EVO IX zvítězil Cem Yalın z GP Garage My Team a také zaznamenal nejlepší čas dne s 4:03. V této kategorii skončili na druhém místě Mitsubishi Lancer EVO IX a Sinan Soylu ze stejného týmu, třetí místo obsadil Kemal Şener, který také soutěžil s Mitsubishi Lancer EVO IX. Tým Ülkü Motorsport vyhrál cenu za nejlepší tým závodu.

AVIS 2022 Turkey Climbing Championship bude pokračovat třetím závodem etapy, který se bude konat v Gemlik Şahintpe Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK) ve dnech 02.-03. července.