Azize Bekar obsadil první místo v tureckém cyklistickém silničním šampionátu

Azize Bekar vyhrál turecký cyklistický šampionát

Azize Bekar z Duru Bulgur Performance Club získala první místo ve dvou kategoriích, ve kterých soutěžila v tureckém cyklistickém silničním šampionátu, který byl organizován s podporou Gaziantep Metropolitan Municipality. Singlovi se podařilo projet cílem na prvním místě na trati individuální časovky a silničních závodů.

Výkonnostní sportovní klub Duru Bulgur, který od svého založení v roce 2003 dosáhl pozoruhodných úspěchů ve všech odvětvích, ve kterých soutěží, vštěpováním sportu a sportovní disciplíny především dívkám, přidal ke svým úspěchům další. Na tureckém cyklistickém silničním šampionátu v Gaziantepu se o své trumfy v 247 různých kategoriích podělilo 16 sportovců. Azize Bekar z Duru Bulgur Performance Club, který se závodů zúčastnil, dosáhl velkého úspěchu, když se umístil na prvním místě v obou kategoriích.

První závod se jel 24. června v kategorii „Elite Women“. Azize Bekar dokončil trať v nejkratším čase v závodě, kde sportovci startovali s minutovými intervaly. Druhá trať se konala 25. června. Bekar, který se účastnil silničních závodů, dokázal porazit cíl jako první tím, že šlapal do pedálů mnohem rychleji než jeho konkurenti.

Na konci šampionátu, který byl svědkem nelítostných bojů, starostka metropolitní obce Gaziantep Fatma Şahin, prezident turecké cyklistické federace Emin Müftüoğlu a vedoucí oddělení služeb pro mládež a sport GBB Zekeriya Efiloğlu předali vítězným závodníkům a týmům své trofeje a medaile.

Sportovní klub Duru Bulgur Performance, který sdružuje 1152 licencovaných sportovců pod jednou střechou, dosahuje velkých úspěchů zejména v kategorii jízdních kol.