Byly oznámeny nejlepší fotorámečky pořízené během maratonu v Izmiru

Byly vyhlášeny výsledky soutěže, které se zúčastnily fotografie pořízené na Maratonu İzmir, mezinárodním závodě certifikovaném „Road Race Label“ metropolitního magistrátu İzmir. V soutěži, které se zúčastnilo 301 fotografií, získal první místo Hakan Yaralı se svou fotografií s přezdívkou „Vůdčí postava“.

Byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže v rámci Maratonu İzmir, kterou letos již potřetí pořádá metropolitní magistrát İzmir. Vítězem soutěže na téma „Maraton İzmir a Marathon İzmir a maratonský sportovní případ vyskytující se v městském životě a kultuře v İzmiru“ byl oceněn Hakan Yaralı s jeho fotografií s přezdívkou „Vůdčí postava“.

Druhé místo získala fotografie Hasana Uçara s názvem „Record Breaker First“ a třetí místo získala fotografie Ahmeta Özera s názvem „Running“. Fotografie Murata Altıncana „Help 2022“ získala čestné uznání, zatímco fotografie „Boj“ od Serkana Yalçınkayi byla uznána za hodnou zvláštní ceny sportovního klubu metropolitního města Izmir. Murat Cakil, Dr. V soutěži, kde byli členy poroty Ahmet İmançer, Selçuk Kayan, Erol Özdayı a Seda Şengök a Nedim Ekmekçiler působil jako sekretariát, bylo z 301 fotografií shledáno 37 fotografií hodných vystavení. Vítězové soutěže získají celkem 12 tisíc TL.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Utíkali za udržitelný svět

Maraton Izmir, který se konal na téma Organizace spojených národů „Udržitelný svět“, se běžel v neděli 17. dubna s cílem „bezodpadový maraton“. Mezinárodního závodu se zúčastnilo více než 43 sportovců ze 5000 různých zemí. Loni nejlepší skóre Etiopana Tsegaye Getachewa 2.09.35 letos obnovil Keňan Lanny Rutto. Rutto dokončil závod s 2.09.27 a zlepšil se o dalších 8 sekund. Tím byl znovu potvrzen titul Marathonu İzmir „Nejrychlejší trať v Turecku“. V závodě pořádaném Izmir Metropolitan Municipality s partnerstvím Turecké atletické federace a World Athletics obsadili v mužích druhé místo Meshack Kiprop Koech z Keni s 2.11.21 a Mathew Kemboi z Keni opět s 2.13.03. Mezi tureckými atlety se nejlépe umístil Yavuz Ağralı, který dokončil závod 2.20.02. v kategorii mužů s časem 9. V ženách se na prvním místě umístila Letebrhan Haylay Gebreslasea z Etiopie s 2.27.35, druhé místo obsadila Lilian Chemweno z Keni s 2.28.18 a třetí místo obsadila Helen Jepkurgat ze stejné země s 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya obsadila osmé místo mezi atletkami s časem 3.04.29.