1915 Çanakkale Bridge Gallipoli Triatlon dokončen

Canakkale Bridge Gallipoli Triatlon dokončen

Historické země, které byly svědky Çanakkale války, hostily v roce 107 Çanakkale Bridge Gallipoli Triathlon ve 1915. roce svatého zápasu. Dvoudenní závod, kterého se zúčastnili nejúspěšnější tureckí triatlonisté, byl organizován Tureckým triatlonovým svazem a za podpory místních samospráv a sponzorských společností.

V organizaci, kde se první den konaly závody v duatlonu na standardní vzdálenosti a v triatlonu na standardní vzdálenosti, se poslední den konal závod v dlouhém triatlonu včetně přejezdu mostu Çanakkale 1915, který byl otevřen v březnu.

Zatímco Öztan Velipaşalar vybojoval první místo s cílovým časem 02:13:58 v mužích ve věkové skupině duatlonu na standardní vzdálenosti, vítězem se ve stejném závodě stal Gonca Piric s časem 02:44:17. V závodech v triatlonu na standardních tratích, které se konaly rovněž první den, se ve věkové kategorii mužů umístil na prvním místě Metin Akbaba s časem 02:24:50 a v kategorii žen na prvním místě Şennur Parlak Öner s konečný čas 02:51:10.

Druhý den pořádání se uskutečnilo poprvé v historii světového triatlonu. Gallipoli Triathlon, o který projevila mimořádný zájem Světová triatlonová asociace, spolu s istanbulským Bosporským triatlonem s křížením kontinentů odstartoval startem Dardanelského průlivu a velitele posádky kontradmirála Mustafy Turhana Ecevita z lodi TCG Karabiga.

V závodu v dálkovém triatlonu, ve kterém byla plavecká etapa určena na 2100 metrů, cyklistická etapa 112 kilometrů a běžecká etapa 23 kilometrů, byla věková kategorie mužů první s časem 05:10:02, zatímco Özge Uzun s časem 05:53:55, ženy dokázaly být první ve věkové skupině.

Prezident Yalçınkaya skončil třetí v kategorii

Prezident turecké triatlonové federace Bayram Yalçınkaya, který závodil v Gallipoli Long Distance Triatlon, dokázal v celkové klasifikaci obsadil 05. místo a ve své kategorii skončil na 55. místě v čase 51:10:3 a po závodě řekl k organizaci následující: : Závodění v regionu s velmi těžkým duchovním aspektem na mě udělalo dojem, stejně jako na všechny účastníky. Být partnerem v boji zde znamená víc než všechny stupně. Rád bych poděkoval všem a každé instituci, která pozvedá význam regionu tím, že se účastní Gallipoli Triatlon jako sportovec i jako klub a poskytuje oficiální i soukromou podporu. Všichni sportovci soutěžící v Gallipoli Triathlon jsou pro nás šampioni.“

Zatímco ceny vítězům předával guvernér Çanakkale İlhami Aktaş, prezident TTF Bayram Yalçınkaya, guvernér okresu Eceabat Mustafa Çiftçiler a ředitel provincie mládeže a sportu Çanakkale Ömer Kalkan, Yalçınkaya také předal svou podporu guvernérovi provincie Aktaşreque Aktaşinkaya.