2021 se stal zlatým rokem Izmiru

Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, největší turecký sportovní klub co do počtu sportovců a poboček, zažil v roce 2021 své „zlaté“ období. I přes těžké podmínky, které pandemie přinesla, získali sportovci z Izmiru, kteří soutěžili ve 41 odvětvích, celkem 127 medailí, z toho 311 zlatých. İzmir Metropolitan Belediyespor, který vyhrál 7 pohárů, z toho 14 mistrovských, zažíval jeden po druhém velkou radost v kolektivních sportech.

I přes pandemické podmínky nechal klub mládeže a sportu metropolitní obce İzmir rok 2021 za sebou s velkým úspěchem. Zatímco Turecký pohár mužů v házené přijel do İzmiru poprvé, šampionát získaný v basketbalu vozíčkářů po 17 letech zaujal místo v historii jako největší úspěch roku 2021. Družstvo házenkářek skončilo na druhém místě v Tureckém poháru, na třetím místě v Superlize a Tureckém poháru skončilo družstvo fotbalistů po amputaci, mistrem 1. ligy se stalo družstvo ledního hokeje a družstvo žen ve stolním tenise postoupilo do 2. XNUMX. liga.

Velký úspěch ve vodním pólu

Úspěšné kroky byly vyšplhány velmi rychle v nově založeném vodním pólu. Turecký pohár federace mužů do 17 let a pohár federace mužů do 17 let třetí místo vítězstvím na hrudi Izmiru.

127 zlatých medailí z judisty

Judo bylo na špici jednotlivých odvětví se 127 zlatými, 81 stříbrnými a 103 bronzovými medailemi. Skvěle si vedli judisté, kteří získali 45 zlatých, 21 stříbrných a 31 bronzových medailí, celkem tedy 97 medailí. Zatímco bruslaři získali 25 zlatých, 17 stříbrných a 16 bronzových, zápasníci přivezli do İzmiru 11 zlatých, 11 stříbrných a 15 bronzových. Na stupně vítězů se postavil 31krát v tenise, 27krát v atletice, 23krát v plavání, 19krát v triatlonu a 17krát v taekwondu.

Nejdůležitější titul na mezinárodní scéně z Wrestler Uzun

Zápasník Adem Burak Uzun dosáhl nejvýznamnějšího umístění na mezinárodním poli druhým umístěním na mistrovství Evropy v řecko-římském zápase do 23 let a třetím místem na mistrovství světa v řecko-římském zápase do 23 let. Taekwondisté ​​Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak a Hatice Pınar Yiğit zaujali místa na stupních vítězů v 6. ročníku International WT President's Cup. Hatice Pınar Yiğit také získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy mládeže v listopadu.

úspěch v bruslení

Masal Oran, Derya Taygan, Batu Tasasız, Nehir Alan, Deniz Tarım, Doğa Güner a Rüzgar Bostancı, kteří se účastnili bruslařských soutěží v Evropě, si za své úspěchy zasloužili potlesk. Na 15. Mistrovství Evropy v Taekwondo Poomsae měl tým ve složení Alper Sadıkoğlu, Hayri Temel Alper a Volkan Yalçınkaya na krku bronzovou medaili. Okçu Sıla Özdemir získala v dresu národního týmu stříbrnou medaili v Evropském poháru. Speciální atlet Tuna Tunca absolvoval 10kilometrovou trať na 4. místě ve věkové kategorii na Mistrovství světa v plavání na otevřené vodě v Egyptě a dosáhl důležitého úspěchu.

Mnoho organizací se konalo v Izmiru

Na druhou stranu Klub mládeže a sportu metropolitní obce Izmir přivedl do Izmiru významné mezinárodní organizace. Po balkánském mistrovství BVA v plážovém volejbalu v roce 2019 a evropském šampionátu U2020 a U18 v plážovém volejbalu v roce 22 se v İzmiru konalo vzrušení z Kontinentálního poháru CEV a Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu U2021 v roce 20 v İzmiru. Maraton, který se letos konal podruhé, byl nejrychlejší tratí naší země v İzmiru. Čas 42:2:09 dosažený na 35kilometrové trati mezinárodního Marataonİzmir byl zaznamenán jako vůbec nejlepší čas, který se kdy u nás zajel.