Velká soutěž v Tuzla Karting Parku

Závody tureckého motokárového šampionátu se konaly na Tuzla Karting Park Track

2021 Turkey Karting Championship 9th Leg závody se konaly na trati Tuzla Karting Park ve dnech 20.-21. listopadu.

V závodech pořádaných Tuzla Motorsports Clubem soutěžilo celkem 33 sportovců v kategoriích Mini, Junior, Senior a Master. Závod dokončil na prvním místě İskender Zülfikari, který vyhrál všechny 3 závody v kategorii mini. Druhé místo obsadila Erin Ünlüdoğan a třetí místo obsadil Teoman Hoskin.

Emir Tanju, který vyhrál všechny 3 závody v kategorii Formula Junior, se dostal na nejvyšší stupínek 9. etapy na stupních vítězů, zatímco Sarp Arhan Or obsadil druhé místo a Leyla Sulyak třetí místo. Zekai Özen vyhrál první závod a Kerim Sulyak vyhrál 2. a 3. závod v kategorii Formule Senior, kde se jelo velmi soutěživě. První skončil Kerim Sulyak, druhý Zekai Özen a třetí Berk Kalpaklıoğlu v 9. etapě.

V ženské Formuli Senior se Ayda Biter umístila na prvním místě, Sude Nur Yurdagül na druhém a Büşra Sena Savaşer na třetím. Ve Formuli Junior byla Leyla Sulyak první, Ayşe Çebi byla druhá a Ada Karayel byla atletkou, která zvedla trofej pro mini ženy. Dynamic Racing Team obsadil v závodě opět první místo.

2021 Turkey Karting Championship skončí 04. etapami, které pořádá Bursa Uludağ Motor Sports Club (BUMOSK) ve dnech 05.-10. prosince na závodišti TOSFED Körfez Racetrack a budou určeni mistři ve všech kategoriích.