Istanbulská část rally dokončena

Duo Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, které závodilo s Fordem Fiesta R2021 za Castrol Ford Team Turkey, vyhrálo 6. Istanbul Rally, 41. etapu Shell Helix 5 Turkey Rally Championship.

Na 10.8. Istanbul Rally, kde tým Burak Çukurova a Vedat Bostancı z BC Vision Motorsport skončil na druhém místě s náskokem 41 sekundy, dvojice Cem Alakoç a Emir Şahin, která svůj první závod absolvovala se Škodou Fabia R5 za Na třetím místě se umístil BC Vision Motorsport. Castrol Ford Team Turkey vyhrál značky rally, zatímco BC Vision Motorsport vyhrál šampionát týmů. Po 41. Istanbul Rally se Burak Çukurova stal vítězem 2021 Shell Helix Turkey Rally Championship.

V rally pořádané Istanbul Automobile Sports Club, jehož krátký název je İSOK, s hlavním sponzorstvím Istanbulské obchodní a rozpočtové komory, s přispěním Spor Toto, Viaport Marina, Autodrom, Sardunya, Arpos Teknoloji, Auto Club, Fora Sledování a PowerAPP, v klasifikaci Pohon dvou kol, Mladí jezdci a Třída 4. Ali Türkkan-Aras Dinçer z Castrol Ford Team Turecko, Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık z Evofone Rally Team ve třídě N, Erol Akbaş-Egemen Dural z Castrol Ford Team Turecko ve třídě 3, Clio ve třídě 5 Çağlayan Çelik-Ufuk Uluocak z Rally Trophy Turkey obsadil první místo. Alperen Tetik, který soutěžil s Gürolem Baranlım v klasifikaci Young Co-pilots na 41. Istanbul Rally, byl vítězem trofeje. Su Yüksel, která v této sezóně následovala šampionát s podporou TOSFED a FIAT jako vítězka žen v projektu TOSFED Looking for Star 2019, se postavila na pódium jako první pilotky pod kopilotem Yağmur Aksoy, zatímco Çiçek Güney, která soutěžila s Dağhanem Ünlüdoğanem vyhrál ženský titul co-pilot.

V historické klasifikaci rally, otevřené pro klasické vozy starší 35 let, se první den rozloučili se závodem s mechanickým problémem a do druhého dne odstartovali se super rally týmem Üstün Üstünkaya-Kerim Tar z týmu Parkur Racing vyhrál všeobecnou klasifikaci a kategorii 2 se svým Fordem Escort MKII.

V soutěži s Fiatem Egea v Şevki Gökermen Rally Cup vyhrál Yaman Yılmaz-Soner Tamer všeobecnou klasifikaci a kategorii 2, Alptekin Işıkalp-Sevi Akal v kategorii 1, Emrah Ali Başo-Yasin Tomurcuk v kategorii 3 a kategorii 4 Erhan Akbaş-Ersen Yı se staly týmy, které se podělily o první místa.

V 6 Clio Rally Trophy Turkey, která se skládá ze 41 závodů a skončila 2021. Istanbul Rally, získali první místo Çağlayan Çelik a Ufuk Uluocak, zatímco Kağan Karamanoğlu a Oytun Albayrak obsadili první místo ve Fiesta Rally Cup 2021.