Mladí šachoví mistři foukají turecký vítr v Evropě

mladí šachoví mistři zametli Turky v Evropě

V evropských věkových skupinách, jednom z nejdůležitějších šachových šampionátů v Evropě, zaútočilo Turecko. Turecko na mistrovství Evropy věkových skupin v roce 2021; I když vyhrál dvě mistrovství Evropy a evropské třetí místo, ukázalo se, že je to druhé místo jako země.

Mistrovství Evropy věkových skupin 2021 se konalo mezi 15. a 21. říjnem s hybridním systémem. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 sportovců z 10 zemí, kteří se hráli ve 12 kategoriích, 14, 16, 18, 20, 14, 32 a 893 let a pod obecnými dívkami. Turecko reprezentovalo celkem 32 sportovců ze všech věkových kategorií.

Adalar se stává dvojnásobným mistrem Evropy

V evropském šampionátu věkových skupin 2021 se mistry Evropy stali Arda Cankurt v kategorii 10letých generálů a CM (Master Candidate) Arda Çamlar v kategorii generálů 12 let. V obecné kategorii do 16 let byl FM (FIDE Master) Atakan Mert Biçer třetí, zatímco v kategorii 14letých generálů se na čtvrtém místě umístil CM Yankı Taşpınar s průměrným rozdílem. Ege Öz, který soutěžil v obecné kategorii 8letých, dokončil turnaj na 5. místě.

Turecko se jako tým umístilo na druhém místě v obecné kategorii se skóre země na mistrovství Evropy věkových skupin 2021. Na mistrovství, kde 6 nejúspěšnějších sportovců v kategoriích generál a dívky určilo skóre země, získalo Turecko 40 bodů v kategorii generál. V obecné kategorii se stalo šampionem Rusko se 42.5 body, zatímco Německo obsadilo třetí místo s 37 body. V kategorii dívek bylo šampionkou Rusko se 44.5 body, druhé místo obsadilo Polsko s 34.5 body a třetí místo obsadilo Gruzie s 34 body.

„Jako Turecko v šachu jsme dobře vyhodnotili období pandemie“

Prezident Turecké šachové federace Gülkız Tulay zdůraznil, že dobře využili období pandemie v šachu jako Turecko, a řekl: „V tomto období jsme spojili celou zemi se šachovým sportem událostmi a projekty zahrnujícími Turecko. Vzhledem k tomu, že kvůli epidemii nebylo možné pořádat mistrovství a turnaje, věnovali jsme jako TSF našim sportovcům zvláštní pozornost a snažili jsme se během celého procesu propojit se šachovým sportem. Organizovali jsme naše bazénové kempy národního týmu v digitálním světě a pozorně jsme sledovali naše sportovce. Úspěch našich sportovců v evropských věkových skupinách a úspěch Turecka jako týmu nás rozesmál. Šachový sport v naší zemi pokračuje každým dnem od úspěchu k úspěchu a svými šampionáty oznamuje jméno tureckého šachu ve světě. Nakonec blahopřeji našim sportovcům, kteří se stejným odhodláním soutěžili na mistrovství Evropy věkových skupin, a blahopřeji vítězům. “

Sportovci budou mít lekce v Evropské šachové akademii

Podle směrnice budou první sportovci na šampionátu za odměnu pozváni na mistrovství Evropy věkových skupin 2022. Prvních 6 hráčů z každé kategorie v konečném pořadí absolvuje 8měsíční školení mistrů trenérů Evropské šachové akademie. Všichni naši sportovci, kteří dosáhli titulu v šampionátu, budou mít z tréninku prospěch.