Istanbul Oral B Bosphorus Triathlon Held

se konal istanbul orální b bogazici triatlon

12 triatlonistů z Turecka a celého světa se zúčastnilo triatlonu Istanbul Oral B Bosphorus, který se konal 500. září v istanbulské čtvrti Beykoz.

Díky přispění společnosti Oral-B, globální značky výrobků pro orální zdraví, Turecko, kde se triatlonový sport rychle rozvíjí, otevřelo světu nové místo díky pořádání významné organizace v Istanbulu Beykoz. Istanbul Oral B Bosphorus Triathlon, první mezikontinentální triatlonová soutěž na světě, se konal pod záštitou Ministerstva mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Tureckou federací triatlonu a magistrátem Beykoz.

Tři náročné etapy v plavání, běhu a jízdě na kole

Soutěže, která se konala 12. září, se zúčastnilo 500 triatlonistů z Turecka a ze světa. V triatlonu Istanbul Oral B Bosphorus závodili sportovci na trati sestávající z 2,3 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů v běhu. Most Fatih Sultan Mehmet byl jednostranně uzavřen pro cyklistickou etapu boje, která začala v 06.30:XNUMX ráno plaveckou etapou.

Plavání na triatlonu Istanbul Oral B Bosphorus se konalo mezi Kanlıcou a Küçüksu a běžecké bylo mezi Küçüksu a Çubuklu. Cílem je, aby závod, který se letos koná poprvé, byl zařazen do kalendáře Evropské unie v triatlonu od roku 2022 a bude organizován jako součást evropského mistrovství v triatlonu.

İpek Öztosun ze sportovního klubu Göztepe se stal vítězem elitního mužského triatlonu v triatlonu Istanbul Oral B Bosphorus a Gültügın Er ze sportovního klubu Yüz Thousand Koş vyhrál kategorii elitních žen.

Věková skupina Výsledky obecné klasifikace mužů byly následující:

• Bahadır Tama ze sportovního klubu Antalya, vítěz mužské věkové skupiny
  • Bartu Ören ze Celpa Sports Club, druhý ve věkové skupině mužů
  • Oleg Astanin ze sportovního klubu TRIA se umístil na třetím místě v kategorii Age Group Men.