Tým Eker se stává šampionem 6. plavby žen v mořské panně

Vítězem plachetního poháru mořské panny se stal tým cukru

Šestý ročník Mermaid Women's Sailing Cup se konal 4. září 2021 na trati Fenerbahçe - Caddebostan - Islands. V závodě, který byl svědkem urputného boje, získal tým Eker první letošní trofej, zatímco tým Pfizer se stal druhým a tým Burgan Bank se stal třetím.

První místo ve třídě IRC 1, první místo ve třídě MSI IRC 2 Eker, první místo ve třídě IRC 3, Pfizer, první místo ve třídě IRC 4 získaly týmy Naval Academy, zatímco tým Istanbul Sailing Club obsadil první místo ve třídě cestovatelů. V univerzitní kategorii vyhrál pohár tým plachetnic Doğuş University.

Mermaid Women's Sailing Cup, který vzbudil velký zájem nadšenců plachtění, hostil v šestém ročníku nadšený boj 18 týmů. Pohár, který byl svědkem soutěže firemních a individuálních ženských plachetnic, byl letos pořádán pod záštitou Turecké federace plachtění a ve spolupráci s Istanbulským klubem plavby. Pohár žen v plavbě Deniz Kızı, který se konal v sobotu 4. září, se konal na trati Fenerbahçe - Caddebostan - Adalar. V poháru, který se skládá ze 3 závodů na bóji, získal tým Eker první místo v nejlepší opravené časové klasifikaci (Celkově), zatímco Pfizer obsadil druhé místo a tým Burgan Bank obsadil třetí místo.

Mediální sponzor Mermaid Women's Sailing Cup, WomanTV (www.womantv.com.tr), majitelé tradičně udělovaných zvláštních cen, pocházeli z Anatolie a poháru se zúčastnili s odvahou Mersin Rota Sailing Club a Tým námořní akademie složený z žen z námořnictva.

Členka organizačního výboru Mermaid Women's Sailing Cup, podporující rozvoj plachtění žen od roku 2016

Arzu Cekirge Paksoy; "Jsme velmi rádi, že Mermaid Women Sailing Cup, který pořádáme již šestým rokem, přitahuje více pozornosti a každoročně zasahuje více žen." S cílem zvýšit zájem žen o plavbu v naší zemi pracemi, které provádíme, podporujeme každoročně určené nevládní organizace svým přístupem k sociální odpovědnosti, který odráží citlivost žen. V této souvislosti věnujeme část svých příjmů letos nadaci SocialBen Foundation. Řekl: „Budeme i nadále šířit dobrotu na této cestě, kterou jsme si stanovili sloganem„ Plujeme pro dobro “.

Diana Misim, členka organizačního výboru Mermaid Women Sailing Cup, řekla: „Jsem velmi ráda, že se nám i přes období pandemie podařilo oživit Sailing Cup Mermaid Women bez ztráty nadšení. Dotkli jsme se životů nespočetných žen na této cestě, kterou jsme si vybrali, aby ženy milovaly plachtění. S naším pohárem jsme spojili více než 40 námořnic ve více než 500 různých ženských týmech s plavbou a zajistili, aby naši účastníci měli vzrušující zážitek. Jsme také rádi, že v letošním roce vytvoříme další kategorii pro týmy univerzitních plachetnic a podpoříme naše budoucí mladé dívky jejich povzbuzováním v této oblasti. Doufám, že tato organizace, kterou jsme založili s oddaností a vírou, osloví v příštích letech více námořnic. “ řekl.

Serap Gökçebay, členka organizačního výboru Mermaid Women Sailing Cup, vyjádřila štěstí, že je členkou organizačního výboru Mermaid Sailing Cup, a řekla: „Skutečnost, že pouze malá menšina atletů s licencí registrovaných v Sailing Federation jsou ženy, je náznak, že námořnice by měly být podporovány. Vydali jsme se před 6 lety tento cyklus přerušit a krok za krokem kráčíme k našemu cíli se zvyšujícím se zájmem každý rok. I když se snažíme připravit cestu pro více námořnic přes Mermaid Women Sailing Cup, pokračujeme v vytváření sociálních výhod díky darům, které dáváme nadacím. “ řekl.

Andělé z CMC Holding, Borusan Lojistik A.Ş., Burgan Bank, Mercedes Benz Turkey, Pegasus Airlines, Sabihinden.com, Pfizer, MSI Sailing Team, Eker, Doğuş Group, Nissan Team letos vyhrají 6. Mermaid Women's Sailing Cup. Ladies First, Doğuş University, Naval Academy, Istanbul Sailing Club, Women Sailing SKD, Cup Girls, Mersin Rota Sailing Club a Özay Hukuk týmy.