Vyhlášení soutěžících evropského poháru v házené

Byli vyhlášeni soupeři evropského poháru v házené

Byly oznámeny týmy, s nimiž se Izmir Metropolitan Belediyespor utká v házené o evropský pohár. Mistr Tureckého poháru Házenkářský tým mužů se utkal s českým týmem HCB Karviná v evropském poháru EHF, Tým házené žen se ve 2. kole evropského poháru EHF shodoval s řeckým týmem AESH Pylea. První zápasy se hrají 16.-17. října.

Soupeři Izmiru Metropolitan Belediyespor pro Evropský pohár, který vyhrál první turecký pohár v historii mužské házené v Izmiru a získal právo účastnit se evropského poháru na obou frontách hraním finále Tureckého poháru u žen, byli určeni. V poháru EHF European Cup se mistr Tureckého poháru spojil s českým týmem HCB Karvina. První etapy se budou konat 16.-17. října, zpáteční se budou konat 23.-24. října. Házenkářské družstvo žen se utká ve 2. kole evropského poháru EHF a řecký tým se utká s AESH Pylea. Zápasy žen se budou hrát ve stejných termínech.

Starosta města Izmir Metropolitan Tunç SoyerPrezident klubu Ersan Odaman zdůraznil, že postupují v souladu s posláním udělat z İzmir „sportovní město“, řekl: „Pletíme silný sportovní řetězec z nové mise, obřích mezinárodních organizací a spojení sportovních úspěchů. Na každý úspěch, kterého dosáhneme, se díváme jako na zvěstovatele toho příštího. Nyní je čas korunovat úspěchy mužů a žen v házené vítězstvími v Evropě.“