Castrol Ford Team Turkey vyhrál první místo s Ali Türkkanem na bulharské rally

tým Castrol Ford získal prvenství s Ali Turkkanem na rally Turecka a Bulharska

Castrol Ford Team Turkey, který Turecko zapsal do historie vítězstvím na evropském šampionátu, úspěšně dokončil Bulharskou rally, která se konala ve dnech 14. – 16. Května a bodovala do Evropského poháru v rally (ERT). Slibný mladý pilot Castrol Ford Team Turkey, narozený v roce 1999, Ali Türkkan a jeho druhý pilot Onur Vatansever dosáhli dalšího kritického úspěchu tím, že se umístili na 1. místě v „kategorii mládeže“ (ERT Junior) na bulharské rally. Duo také získalo důležité body za účast na finále Evropského poháru v rally, které se bude v Německu konat v listopadu, jako 2. místo v kategorii „pohonu dvou kol“ (ERT2) a 4. místo v „ERT General Classification“.

Castrol Ford Team Turkey zahájil sezónu Evropským pohárem v rally (ERT) 2021 a Rally Eskişehir (ESOK), která je první etapou Mistrovství Turecka v rally Shell Helix. Bulharskou rally dokončil podle svých představ.

Castrol Ford Team Turkey, který hledal strategii pneumatik a přizpůsobení vhodnou pro různé povětrnostní podmínky a náročné etapové podmínky během celého závodu, zahájil kontrolovaný závod od začátku do konce. Bulharská rally byla také první mezinárodní rally zkušeností mladého pilota Aliho Türkkana. Castrol Ford Team Turkey, který si přeje prosadit se ve finále Evropského poháru v rally, získal s mladým jezdcem Ali Türkkanem a spolujezdcem Onurem Vatanseverem první místo v kategorii mladých v evropském poháru v rally (ERT Junior). 16 etap s časem 1 hodina 32 minut a 2 sekundy v Bulharské rally a v kategorii 2 se umístilo na druhém místě.

V obecné klasifikaci ERT dosáhlo duo kritických bodů na čtvrtém místě, když cílili. Díky těmto výsledkům Ali Türkkan posílil své vedoucí postavení v kategoriích ERT Junior a ERT2.

Castrol Ford Team Turkey do značné míry garantoval finále Evropského poháru v rally (ERT)

Castrol Ford Team Turkey, turecký soutěžní tým mistrů Evropy, měl šanci znovu se dočkat hrdosti plující pod naší vlajkou ve finále Evropského poháru rally s úspěchem dosaženým na bulharské rally.

Onur Vatansever doprovázel mladého pilota Aliho Türkkana na bulharské rally místo jeho stálého spolujezdce Onura Aslana. Piloti Castrol Ford Team Turkey Murat Bostancı - Onur Vatansever, který soutěžil na bulharské rally v roce 2015, tuto rally vyhrál se svými vozy Fiesta R5, ujal se vedení v Evropském poháru rally a na konci roku představil Turecku evropský pohár rallye sezóna.

Finále Evropského poháru v rally (ERT), na které milovníci rally netrpělivě čekají, se bude v Německu konat 4. - 6. listopadu tohoto roku.