Historická mešita Şemsi Pasha a Istanbulite jsou zabezpečeny

historická mešita semsi pasa a Istanbulite byly převzaty pod vedením
historická mešita semsi pasa a Istanbulite byly převzaty pod vedením

Namísto projektu z roku 2015, který zničil mešitu Şemsi Paşa a pobřeží Üsküdar, jednu z nejzvláštnějších struktur Bosporu, zahájila společnost IMM aplikaci odnímatelného ocelového konzolového systému. V místě, kde každý den projde 30 tisíc chodců, byla přijata opatření pro bezpečnost lidí i historické oblasti. Náměstek generálního tajemníka IMM Mahir Polat uvedl, že konzole byla vytvořena kvůli oběhu chodců, a upozornil na škody způsobené plnicím projektem. Polat řekl: „Üsküdarské pobřeží a pobřeží bylo z velké části zničeno. Po historické struktuře není ani stopy. Všechna tato díla způsobila velkou destrukci naší městské kultury, osmanského Istanbulu a Üsküdaru “.


Istanbulská metropolitní samospráva (IMM) zahájila práce v oblasti mešity Şemsi Paşa, jedné z nejkrásnějších ukázek osmanské architektury, naplněné projektem z roku 2015. Se souhlasem Ochranné rady mešity byla zahájena aplikace ocelového konzolového systému na betonovou přední část. Náměstek generálního tajemníka IMM Mahir Polat uvedl, že bod využívaný 3 tisíci chodci denně představuje riziko pro bezpečnost lidí kvůli jeho šířce klesající na 30 metry. Polat uvedl, že chtějí eliminovat rizika pádu do moře nebo podobná rizika pro bezpečnost života, a uvedl, že jim záleží na bezpečnosti občanů a historické oblasti.

„ÜSKÜDARSKÉ POBŘEŽÍ BYLO ZNIČENO“

Polat připomněl, že oblast 2015 tisíc metrů čtverečních byla zaplněna správou IMM v roce 12, a řekl, že pro tento proces bylo do moře nashromážděno 960 hromád. S vědomím, že ve studii byly provedeny postupy v mimořádném rozsahu, Polat vysvětlil, co se v projektu stalo, takto:

"Bylo vyrobeno 20 tisíc metrů krychlových betonu, byla vyplněna mořská náplň." To znamená dostatek materiálu na vybudování 30patrového náměstí. Kromě toho bylo v plnicí oblasti použito 2 a půl milionu kilogramů železa. Toto železo bylo vstřikováno do jedinečné struktury Bosporu spolu s betonem na místě, kde jsou mořští tvorové tak hustí. Mohli bychom použít 2 a půl milionu kilogramů železa na posílení desítek, stovek budov v Üsküdaru proti zemětřesení. Během těchto studií bylo v moři pohřbeno celkem 130 milionů lir z kapes Istanbulu. Všechny tyhle; Byl postaven pro projekt, který by vyplnil a zničil pobřeží, nejdůležitější tkáň osmanské historie. Ačkoli nebyl nikdo přesvědčen, kdy byla realizována, z nějakého důvodu bylo na konci tohoto projektu Üsküdarské pobřeží a pobřeží z velké části zničeno. Po historické struktuře není ani stopy. Všechna tato díla vytvořila velkou destrukci pro naši městskou kulturu, osmanský Istanbul a Üsküdar. “

„PROBLÉMY VZNIKLY PRO LIDSKÉ ZABEZPEČENÍ“

Polat uvedl, že mešita Üsküdar Şemsi Paşa přerušila spojení s mořem, vytvořil na pláži vycházkovou zónu a řekl: „Celková šířka nábřeží byla 20 metrů před mešitou. Byla popsána pěší zóna, kde denně přijde a projde 30 tisíc lidí. Tato oblast kvůli prasklé podlaze před mešitou vytvářela rizika v oblasti, která klesla až na 3 metry. Historická budova a historická struktura byly ohroženy. „Vyskytly se problémy s bezpečností člověka.“

„VLNY MOŘE MOHOU UDĚLAT STĚNU SKLA“

Polat uvedl, že začali pracovat v roce 2019, kdy byl projekt ve fázi dokončení, a řekl: „Chtěli jsme, aby pohled na staveniště na náměstí Üsküdar byl odstraněn co nejdříve. Když lidé používají toto místo, místo projektu, u něhož se předpokládalo, že bude naskládán na hromadu a schválen nebo který bude později nalit beton, jsme šli do konzolové aplikace. Udělali jsme doplněk, který jej nese, pouze 2,5 metru, lze odstranit, a odstraníme jej, když znovu zvážíme čtvercové uspořádání. Mořské vlny mohou stále narážet na zeď mešity, jako tomu bylo dříve. „Je to platforma, která nemá pilotový systém, je zcela samonosná a bude po demontáži zde demontována“.

FILLER-FREE

Vysvětlení, že výplň a betonový vzhled na pobřeží Üsküdar vyžaduje projekt, který je kompatibilní s mešitou Şemsi Paşa a který přinese řešení bodu přechodu, uvedl Polat, musí být odstraněn a obnoven, “řekl.

„APLIKACE ÚNIKU BUDOU ODSTRANĚNY“

Polat poukázal na to, že existují jiné problémy než výplň v místě, kde se nachází historická mešita, a své prohlášení doplnil těmito prohlášeními:

"Práce, kterou je třeba zde provést, musí být obnovením návratu k historické identitě." Rovněž odstraníme kavárny kolem mešity, které se staly znamením mešity s jejich vývěsními štíty, a staly se nelegálními stavbami s využitím vody, s výhledem. Občané brzy zjistí, že všechny nezákonné praktiky budou odstraněny. “


sohbet

Buďte první kdo napíše komentář

Yorumlar

Související články a reklamy