Suzuki je po 20 letech šampionem v MotoGP

Mistr Suzuki v motogpu po roční pauze

Španělská pilotka týmu Suzuki Ecstar, Joan Mir, vyhlásila své mistrovství před posledním závodem mistrovství světa MotoGP 2020. Mladý jezdec Mir, který získal 4 bodů před svými nejbližšími soupeři v závodě, který se konal na více než 27 kolech na čtyřkilometrové trati Ricardo Tormo ve španělské Valencii, způsobil, že tým okusil radost z šampionátu svým vynikajícím výkonem.

Všechny výsledky získané dvěma španělskými jezdci týmu Suzuki Ecstar Joanem Mirem a Alexem Rinsem jsou pro Suzuki; Vyhrál tři různá vítězství najednou: Pilots Championship, Teams Championship a Factory Championship. Tyto úspěchy mají pro Suzuki také zvláštní význam, protože Suzuki Motor Company letos slaví 100. výročí. 20 let po posledním světovém šampionátu v premiérové ​​třídě tento úspěch slaví také Suzuki, které znovu získalo světový šampionát MotoGP, a letos v motoristickém sportu nechal 60 let.

Španělský jezdec týmu Suzuki Ecstar, Joan Mir, zvítězil ve 2020. soutěži sezóny na mistrovství světa MotoGP 13, nejdůležitější organizaci motocyklových závodů. Mir, který právě prožil druhou sezónu ve vyšší třídě MotoGP, dal týmu radost z šampionátu na začátku závodu, který se konal na 4 kolech na 27 kilometrech dlouhé trati Ricardo Tormo ve španělské Valencii. Nakonec, poté, co Kenny Roberts Jr v roce 2000 udělil Suzuki mistrovský titul, Mir ukončil dlouhé čekání, čímž po 20 letech opět získal titul mistrovství světa MotoGP. Na konci závodu získal Mir nejbližším soupeřům 29 bodů, čímž získal mistrovský titul před závěrečným závodem. Všechny výsledky získané dvěma španělskými jezdci týmu Suzuki Ecstar, Joan Mir a Alex Rins, jsou pro Suzuki; Vyhrál tři různá vítězství najednou: Pilots Championship, Teams Championship a Factory Championship.

Šampionát dorazil v nejvíce speciální době!

Mistrovství světa pilotů 2020 bylo druhým titulem pro Joana Mira, který byl mistrem ve třídě Moto2017 v roce 3, a 2. titulem Suzuki. Mir vyniká jako desátý jezdec v historii, který vyhrál mistrovství ve všech kategoriích se Suzuki a sedmý, který triumfoval ve třídě 16cc / MotoGP. Šampionát vyhraný týmem Suzuki Ecstar má pro Suzuki také zvláštní význam, protože Suzuki Motor Company letos slaví 500. výročí. 100 let po posledním světovém šampionátu v premiérové ​​třídě tento úspěch slaví také Suzuki, které znovu získalo světový šampionát MotoGP. Tým Suzuki Ecstar zapsal své jméno zlatými písmeny v historii jako první tým, který vyhrál mistrovství světa týmů v historii Suzuki.

Vítězství v obtížném roce

Při hodnocení šampionátu Toshihiro Suzuki, prezident Suzuki Motor Corporation, uvedl, že v těžkém roce zvítězili v MotoGP, největší světové motocyklové závodní sérii; "V roce 2020 blahopřeji a vyjádřím vděčnost týmu Suzuki Ecstar a Joanovi Mirovi za vítězství v mistrovství světa MotoGP v bezprecedentní a náročné sezóně ve stínu COVID-19." Také blahopřeji a děkuji Alexi Rinsovi za jeho neuvěřitelný přínos pro šampionát a stále bojující o druhé místo. 100. výročí Suzuki a v tak nezapomenutelném roce jsme se stali mistry v MotoGP, nejvyšší automobilové závodní sérii na světě. Pro nás je motocykl jedním z důležitých sektorů, které začali naši starší, a to trvá již mnoho let. Rád bych poděkoval našim zákazníkům, fanouškům a prodejcům, kteří vždy podporovali Suzuki, a všem dodavatelům a sponzorům, kteří nás podporují. Chtěl bych poděkovat našim zaměstnancům, pilotům a všem zaměstnancům z japonských Miyakod a Ryujo, kteří tuto akci podpořili. „Ode dne, kdy jsme se vrátili k MotoGP, jsem hrdý na tým, který překonal různé výzvy, každý rok postupoval stabilně a nakonec se stal šampiónem.