Toyota Rally of Turkey Pre Leadership šetří více

Tým TOYOTA GAZOO Racing World Rally Championship se rychle vrátil k šampionátu obnovením sezóny WRC 2020. Po bezchybném výkonu na estonské rally, zejména v neděli, Toyota zvítězila v Power Stage s Kalle Rovanperä a dokázala dokončit všech 6 etap s prvním místem a dokázala si najít místo v poyum.

Toyota skončila na estonské rally se Sébastienem Ogierem na třetím místě a v celkové klasifikaci skončili další piloti Elfyn Evans čtvrtý a Kalle Rovanperä pátý. Díky těmto výsledkům v Rally Estonia Toyota Gazoo Racing si před Tureckou rallye, která se bude konat ve dnech 18. – 20. Září, si Marmaris udržela vedoucí pozici v šampionátu konstruktérů a šampionátu jezdců.

V 17 ze 11 etap Estonské rally se Toyota Yaris WRC podařilo obsadit první místo. Sébastien Ogier 5, Kalle Rovanperä 5 a Elfyn Evans předvedli svoji převahu v 1 etapě a podali mimořádné výkony.

Hodnocení po estonské rally, kapitán týmu Tommi Mäkinen, uvedl, že výsledek závodu byl pro celý tým velmi dobrý, a řekl: „Díky těmto výsledkům jsme byli na špici mistrovství pilotů a značek. O víkendu byly jiné podmínky, než jaké jsme narazili v testech. Přesto jsme viděli, že všichni naši piloti dosáhli poslední den nejrychlejších časů. Zejména pro mladého řidiče byla rychlost Kalle působivá. Podává nejlepší výkon pod velkým tlakem, například v Power Stage. „Pokud bychom v sobotu neměli problém s pneumatikami, byli bychom pravděpodobně na mnohem lepších místech v celkovém pořadí.“

Sébastien Ogier, jezdec týmu TOYOTA GAZOO Racing, který dokončil závod na třetím místě, uvedl, že absolvování rally na stupních vítězů bylo pozitivním výsledkem a také zdůraznilo, že mají větší potenciál.

2020 týmů v mistrovství světa v rally se bude konat 4. až 18. září na trase po 20 závodech, které povedou k turecké rally. V této sezóně se očekává, že nejnáročnějším závodem bude Turecká rally, protože horké počasí a půda v místě kamení umožní oběma zkušeným pilotům vzrušující boj o automobily.