Konal se 15. istanbulský půlmaraton Vodafone

15. neděle 20. září 2020 (dnes) se konal 8. ročník istanbulského půlmaratonu Vodafone, který organizuje sdružení Istanbulská metropolitní samospráva Spor Istanbul pod názvem Vodafone. Letos se závodu zúčastnilo 2.500 1 běžců, kteří byli světovou atletikou povýšeni do zlaté kategorie a zapsali se do osmi nejlepších seznamů semi-maratonů na světě a kvůli pandemickým opatřením (s omezenou kvótou) proběhl jedinečný pohled na historický poloostrov. Sezgin Ataç vyhrál závod s časem 03:16:1 u mužů a Fatma Demir s časem 13:17:XNUMX u žen.

V závodě, který se konal splněním všech kritérií činnosti týkajících se pandemie v době, kdy byla většina světových maratonů odložena nebo zrušena, byly kategorie a počet lidí omezeny v souladu s kritérii „Průvodce hromadnými událostmi Covid-19“ vydaného Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Sportovci dokončili závod v bezpečném prostředí s aktivitami, jako je počet lidí na metr čtvereční v místě startu, předpisy v čekárně, hygienická pravidla a aplikace bezpečných oblastí.

Výkonný viceprezident pro Vodafone Turkey Al Peters řekl: „Vodafone Istanbul Half Marathon nejen jako sportovní událost, Istanbul. Podporujeme také cíl přeměnit město na globální značku. S potěšením jsme dali jméno půlmaratonu už po sedmé. Zažili jsme hybridní půlmaraton kvůli pandemii. Kromě fyzického běhu byl organizován také virtuální běh. Kromě toho se nadšenci bruslení zúčastnili také půlmaratonu. Letos jsme přijali půlmaraton s tématem životního prostředí. Medaile, které jsme vyrobili recyklací z elektronického odpadu, jsme představili všem běžcům, kteří se účastnili fyzického a virtuálního běhu. Další prací, kterou pro životní prostředí uděláme, bude darování stromků jménem běžců, kteří dokončí virtuální běh prostřednictvím aplikace. Děkujeme městskému úřadu v Istanbulu za jejich cennou spolupráci a všem účastníkům blahopřejeme. “

První: Virtuální půlmaraton v Turecku

Pro ty, kteří se kvůli omezení účastníků nemohli zúčastnit fyzického běhu, „běž s námi sám!“ Vytvořeno sloganem nejkomplexnějšího virtuálního závodu Turecka.

Paralelně s touto historií proběhl první virtuální půlmaraton v Turecku, kde běžci na 21 km a 10 km, kteří chtějí běžet, provozovali virtuální aplikaci stažením z obchodu Play a App Store (19. - 20. září). Tímto způsobem atleti dokončili běh kdekoli chtěli, na trati podle svého výběru.

Kategorie 21K Roller Track

Nadšenci bruslení také zaujali své místo na trati Vodafone Istanbul Half Marathon, ve fascinujícím výhledu na historický poloostrov, v kategorii 21kilometrových bruslí, která byla znovu otevřena na základě vysoké poptávky. Se začátkem Roller Run v 09.50:XNUMX vytvořili sportovci na trati barevné obrázky.

Aplikace v bezpečné oblasti

Jednou z aplikací v rámci pandemických opatření byla aplikace „Bezpečná oblast“. Díky „bezpečné oblasti“ opatřené kódy HES, které dostali sportovci před závodem, byla zdravotní rizika minimalizována.

Zatímco sportovci vstoupili do oblasti s QR kódy zavěšenými v prostoru akce, tato aplikace, která ukázala, že všichni dobrovolníci a důstojníci uvnitř byli v bezpečí, vytvořila pro účastníky bezpečný prostor.