Ministr Selçuk vysvětlil podrobnosti osobního výcviku, který má začít 21. září

Ministr Selçuk vysvětlil podrobnosti osobního výcviku, který má začít 21. září
Ministr Selçuk vysvětlil podrobnosti osobního výcviku, který má začít 21. září

Ministr národního školství Ziya Selçuk vysvětlil podrobnosti a přípravy osobního výcviku, který začne 21. září.


Selcuk, který byl dotázán, zda by své dítě poslal do školy, pokud by byl rodičem, který navštěvuje předškolní nebo základní školu v prvním ročníku, poukázal na to, že se jedná o sociální a globální problém, kromě toho, že jde o rodinný problém, a uvedl, že by vždy raději učinil takové rozhodnutí na základě údajů.

Selçuk uvedl, že je velmi přirozené, že se rodiče o tuto problematiku zajímají, a poukázal na to, že rozhodnutí o osobním vzdělávání ve školách bylo učiněno pro předškolní a základní školy v prvním ročníku pouze na dva dny, aby byly zajištěny nezbytné podmínky, minimalizováno riziko a udržována na kontrolované úrovni.

Připomněl, že ministr zdravotnictví Fahrettin Koca formuloval vzdělávání ve školách jako „2 plus 5 dní“ po zasedání vědeckého výboru, Selçuk uvedl, že doporučením vědeckého výboru přikládají velký význam a rozhodují prostřednictvím konzultací.

Selçuk s odkazem na důvody tohoto rozhodnutí řekl: „Když chodíte do školy na 2 dny a nechodíte do školy po dobu 5 dnů, těchto 5 dní má rozměr toho, zda se příznaky objeví v rodině, prostředí, řidiči služby, učiteli. Zatím je to tedy 2 plus 5 dní, ale pokud se podmínky změní, samozřejmě se změní i dny a čísla. “ použil výrazy.

Selçuk také uvedl, že nechtějí nikoho nutit, nejde jen o akademické rozhodnutí, ale také o psychologické a sociologické rozhodnutí, a zdůraznil také význam budování důvěry rodičů v tomto smyslu.

„Naše školy jsou jedním z nejspolehlivějších míst na veřejných místech“

Ministr Selçuk uvedl, že školy informovaly rodiče o přijatých opatřeních a že přibližně 60 tisíc učitelů prvního stupně na veřejných školách pořádalo rodičovská setkání, a upozornil na skutečnost, že téměř všechny evropské země otevíraly všechny třídy na plný úvazek.

"Naše školy jsou jedním z nejbezpečnějších míst na veřejných místech." Protože existuje neustálá kontrola, dezinfekční proces a následná opatření. “ Selçuk uvedl, že se rozhodli otevírat školy kontrolovaně po konzultaci se zdravotnickými odborníky.

„Chceme, aby polovina třídy přišla v pondělí až úterý.“

Ministr Selçuk, „Jaké dny budou 2 dny osobního výcviku? Všichni v Turecku, nebo si o mně myslíte, že ve stejné dny budou ponecháni provinciím nebo správci školy? “ Na otázku: „V zásadě chceme, aby polovina třídy přišla v pondělí a úterý. Řekněme, že se jedná o „červenou, zelenou nebo modrou skupinu“. Chceme, aby druhá skupina přišla jako modrá skupina, čtvrtek-pátek, a ve středu a o víkendu si udělala přestávku. Proč to rozdělíme na dvě části, pokud to neuděláme, nemůžeme udržovat sociální odstup. “ řekl.

Selçuk uvedl, že štítky jsou připevněny tak, aby ve dvou řadách mohlo sedět pouze jedno dítě, a řekl, že si tímto způsobem mohou ve třídě snadno udržovat sociální odstup.

Selçuk poukázal na to, že když se vezme v úvahu rodiče, kteří nechtějí posílat své děti do školy, počet tříd se sníží: „Jsme si jisti přípravami, které jsme v našich třídách provedli, jsme si velmi jisti dovednostmi a znalostmi našich učitelů.“ mluvil.

V reakci na otázku týkající se „rodičovského závazku“, kterou mají podepsat rodiče, kteří budou své děti posílat do školy, Selçuk uvedl, že to bylo na některých místech interpretováno špatně a že závazkový dopis pro rodiče nikdy neznamenal „za to jste zodpovědní“.

Ziya Selçuk uvedla, že se jedná o potvrzovací formulář, o kterém byli rodiče informováni.

Byl vytvořen systém pro okamžité přijímání informací o případech se sledováním HEPP.

Ministr národního školství Selçuk pokračoval takto: „V případě pozitivního případu sledování HES, říkám všem rodičům, učitelům, řidičům služeb, tyto informace již získáváme okamžitě. Nastavili jsme takový systém, dnes byl dokončen. Vysvětlím to poprvé. Jedná se o společné úsilí ministerstva národního školství a ministerstva zdravotnictví. Pokud jde o sledování všech našich rodičů, v případě pozitivního případu v jakékoli rodině podnikáme preventivní opatření s učitelem ve třídě, kde je naše dítě. Takže tuto třídu zveme k distančnímu vzdělávání. Jakmile obdržíme informace o našem dítěti, vezmeme je do soukromé místnosti a informujeme rodiče a zdravotní ústav. Existuje požadovaný postup, bude použit. “

Sdělením, že možnost dálkového vzdělávání bude pokračovat pro rodiče, kteří nechtějí posílat své děti do školy, a ti, kteří chtějí poslat své děti do školy, také formulář schválí. Selçuk provedl následující hodnocení po otázce rodiče, který si nebyl jistý, zda letos poslat své dítě na předškolní vzdělávání: „Můj návrh je samozřejmě doporučení, protože tyto věky jsou velmi kritické věky, věky, které nazýváme „věk kupujícího“. Proto musíme omezit to, co našim dětem chybí. Jinými slovy, měl by více čelit vzdělávání. Může to počkat rok, ale přesto to doporučuji poslat. Naše děti mají na základní škole 1 větší potíže, když v předškolním věku nedostávají základní pojmy. Z tohoto hlediska to doporučuji. “

Selçuk: "Budou žákům prvního stupně základní školy stačit dva dny?" V reakci na jeho otázku uvedl, že toto období nebude stačit, ale podpoří rodiče a studenty při práci, která bude provedena ve zbývajících dnech.

Poukázal na význam žáků 1. stupně základní školy, kteří vstoupili do školního prostředí poprvé, aby navázali vztahy se svými učiteli a školami, Selçuk poukázal na to, že toto pouto nebude vytvořeno, pokud děti nikdy nechodí do školy.

Selçuk řekl: „Naším cílem je emocionální propojení, socializace a poznávání školního prostředí i po dobu dvou dnů. Náš cíl tedy není za ty dva dny jen akademický. Ve skutečnosti je naším cílem, aby si více dětí zvyklo na prostředí, rychle prošlo adaptačním procesem a setkalo se se svým učitelem. To je náš hlavní cíl. Protože to vidí poprvé. Je velmi obtížné spojit se s někým, koho poprvé uvidíte a koho neznáte. Proto je základní škola 1 velmi důležitá. Chceme zapojit naše děti, které zůstaly ve škole do března na základní škole 1 loňského roku a poté nemohly chodit do školy. Protože také zůstali nedokončeni. ““ mluvil.

Ministr Selçuk uvedl, že nedostatky doplní sdílením osnov s dětmi prostřednictvím kanálů, jako je EBA TV.

„O několik hodin bude provedeno nové posouzení dalších hodin“

Ministr národního školství Selçuk odpověděl na otázku, kdy bude zahájeno osobní vzdělávání na jiných úrovních, takto: „O dalších třídách bude provedeno nové posouzení během několika týdnů. Neexistuje žádný kalendář, to nemůže být proto, že neznám průběh počtu případů. Nevím, co na to Vědecký výbor řekne o měsíc později, sledují to, právě teď nevědí. I když to nevíte, není příliš správné říkat „bude to takhle“. Máme velkou odpovědnost a v rámci této odpovědnosti musíme činit velmi pečlivá rozhodnutí. Naším cílem, naším přáním je je všechny otevřít. “

Selçuk uvedl, že je v současné době považován za postupný a zředěný model pro ostatní etapy. Selçuk uvedl, že pokud zemské hygienické rady poskytnou rady ohledně vzdělávání, budou to brát v úvahu. Selçuk řekl: „Všechno bude v každé provincii stejné, nemůžeme mluvit s takovou jistotou. Musíme pružně posoudit situaci. “ použil výrazy.

„Přinášíme otázku skládání zkoušek na školách“

Na otázku, zda bude existovat učební plán pro 8. a 12. ročník přípravy na zkoušky, Selçuk řekl: „Letos přivedeme naše studenty do agendy, aby byli zodpovědní za celé učební osnovy a měli zkoušky ve školách, pokud jde o hodnocení a hodnocení. Brzy vydáme oficiální vydání. Na základní škole neexistují žádné zkoušky, zkoušky budeme konat ve školách pro střední a střední školy, tedy pro všechny naše děti, které jsou v legislativě zkouškovými předměty. “ mluvil.

Ministr Selçuk uvedl, že tato situace bude platit, i když bude dálkové vzdělávání pokračovat.

V reakci na otázku, jaké budou zkoušky z kurzu, ministr Selçuk řekl: „Musíme udělat zkoušku se systémem jmenování. Protože nemůžeme zavolat všechny studenty do školy ve stejný den. Řekněme, že studenti 7. ročníku mají zkoušku, jejich den a hodina mohou být oddělené, jeden může přijít ráno a druhý odpoledne. Školy je zařizují. Rámec pro ně je připraven. “ podělil se o své znalosti.

Ministr Selçuk uvedl, že ústřední zkoušky konané v rámci systému přechodu na střední školy (LGS) se budou konat v červnu tohoto roku a o termínu bude rozhodnuto podle podmínek daného dne.

Selçuk dodal, že studenti si mohou ve třídách sundat masky, pokud chtějí, jsou-li splněny nezbytné podmínky.povídání

Buďte první kdo napíše komentář

Yorumlar