Erciyes International Mountain Bike Excitement pokračuje

Byly provedeny Velo Erciyes MTB a sjezdové etapy mezinárodních závodů na horských kolech Erciyes pořádaných s podporou metropolitní obce Kayseri. Cyklisté projeli celkem 4 kilometry celkem 129 kilometrů v obtížných terénních podmínkách na hoře Erciyes. Objevily se první a jediné sjezdové cesty Turecka v úchvatných obrazech.

Mezinárodní závody silničních kol, které začaly v Kayseri 3. září a byly úspěšně dokončeny, pokračují mezi 17. zářím a 11. říjnem 2 závody horských kol, z nichž 15 jsou sjezdové. Kayseri Metropolitan Municipality, Erciyes Inc., Erciyes High Altitude Sports Tourism Association, Velo Erciyes pořádané Mezinárodní cyklistickou unií UCI (Union Cycliste Internationale) a Turecká cyklistická federace a agentura pro spolupráci RATE Development, Devel Municipality Sports Inc., Kayseri Transport A. 4 sportovců z Turecka i ze zahraničí se zúčastnilo čtyřdenní MTB ve Velo Erciyes a sjezdové etapy Erciyes International Mountain Bike Races, které se konalo s podporou zemského ředitelství pro zdraví a veřejných institucí a organizací.

Závody horských kol se konaly ve 4 kategoriích: Cross Country Marathon-XCM, Cross Country Olimpik-XCO, Cross Country Time-XCT a Cross Country Point-XCP. Sportovci zvládli prudký pot tím, že během závodu v nerovném terénu překonali celkovou vzdálenost 129 kilometrů.

V obecné klasifikaci závodů MTB Velo Erciyes se na prvním místě umístil Abdulkadir Kelleci z Brisaspor Cycling Team, na druhém místě Hennadii Moiseiev z Ukrajinského národního týmu Cycling a na třetím místě Tom Reho ze stejného týmu. V kategorii žen byla na prvním místě Iryna Slobodyan z ukrajinského národního cyklistického týmu, Maria Sherstiuk ze stejného týmu a Semra Yetiş z cyklistického týmu Brisaspor na třetím místě.

Byl založen ve výšce 2.200 2 metrů na sjezdovém horském kole Erciyes Erciyes Cup a nachází se na první a jediné sjezdové trati v Turecku v Erciyes. Závody v kategorii UCI C1.760 se odehrály na speciálně upravené trati v Erciyes Bike Parku o délce XNUMX metrů, s rampami, kamennými schody, tvrdými zatáčkami a tunami skal. Cyklisté, kteří mají rádi adrenalin, odolávali drsným terénním podmínkám a šlapali na pedál.

Emirhan Eroğlu byl první, Yavuz Aksoy druhý a Adilhan Şanlı třetí v Erciyes Downhill Cup.
Vítězové Velo Erciyes MTB Races a Erciyes Downhil Cup dostali své ceny na slavnostním ceremoniálu.