Medaile 12 od tureckých sportovců na balkánském šampionátu v triatlonu

medaile od tureckých atletů na triatlonovém balkánském šampionátu

Závody byly dokončeny první den 2019 ETU Sprint Triathlon Balkan Championship pořádaný s podporou istanbulské metropolitní magistrály. Hvězdy, mládež a elitní závodníci soutěžili v šampionátu Tureckí sportovci získali medaili 12.

Na pláži Eagle začala Turecká triatlonová federace Istanbulská metropolitní obec (IBB) organizovaná s podporou balkánských triatlonových mistrovství. V první den šampionátu, který se poprvé konal v Istanbulu, soutěžili sportovci v kategoriích hvězd, mládeže a elit.

Začalo zahřívacích studií v časných ranních šampionátech, kde sportovci z více než zemích 16 500 spolu s Tureckem. Začínaje závodem mužů a žen ve hvězdách, sportovci nejprve zaplavali kurz 400-meter. Poté hvězdy na koni na kilometrovém kole 10 bojovaly na prvním místě tím, že spustily tisíce 2 metrů 400. Na konci závodu vyhrál provaz İpek Günad. Mužským šampiónem hvězd byl další atlet Bartu Ören.

Mužský šampion Bartu Ören řekl, že na konci závodu měl dobrý tábor a přípravné období. Ören řekl, že plavání a jízda na kole jsou snadné a řekl: „V prvním 1200 metru běhu jsem měl malé potíže. Ve druhém metru 1200 jsem se dostal k smyslům, se silou erbů na hrudi jsem dělal maximum v posledním sprintu a já jsem byl první. Byl jsem třetí na balkánském šampionátu v Bulharsku na 2017 a dnes jsem skončil dopředu. Mým dalším cílem je získat hodnocení a první místo na evropských šampionátech. “

V náročném kurzu se uskutečnil druhý závod dne v kategorii mladých. V této kategorii soutěžili závodníci v plavání na 750 metrech, na kole na 20 kilometrech a běžecké etapě na 5 kilometrech. V závodech mužů obsadil první místo Eric Logoz Lorincz z Rumunska a Mehmet Fatih Davran dojel druhý. Do závodu pro mladé ženy se zapojila Delia Oana Dudau z Rumunska. Turecký atlet Elif Polat skončil druhý a Aişenur Acar skončil třetí.

Poslední závody dne se konaly v elitní kategorii. Závod, který byl dějištěm dechberoucího boje sportovců, kteří se chtěli postavit v žebříčku ETU, se konal na stejných rozměrech tratě jako mládež. Gültigin Er z tureckého národního týmu obsadil první místo v mužském pódiu a ženský chorvatský atlet Zejika Milicic získal zlatou medaili.

Jakožto triatlon začal ve věku 17, vítěz elitní kategorie Gültigin Private 5 řekl, že byl triatlonem roky a řekl: Výhodou pro nás bylo, že cyklotrasa byla postavena na rovném povrchu. Udělal jsem, co bylo v našich silách. Čtvrtý v Evropě v mládí před a měl Balkán třetí, Turkey Champ čtyři roky. Triatlon je sport, který dosahuje svého vrcholu ve stáří, a proto je kontinuita velmi důležitá. Chci v tomto sportu pokračovat a stát se evropským a olympijským šampionem. “

Na konci dne se konal trofej a medaile. Sportovci obdrželi medaile od náměstka primátora Kartala Oktay Aksu a protokol. Turecko dokončil závod s celkem 12 4 neděli, bude srpen medaile pokračovat v kategorii věkové skupině.