Medaile Rain for Izmir's Stars v roce 2022

Medaile Rain for Izmir's Stars

Sportovci Mládežnického a sportovního klubu Izmir Metropolitan Municipality zanechali svou stopu v roce 2022 a získali 43 medailí, z nichž 347 bylo mezinárodních. Kerem Kamal se stal mistrem světa v zápase a Onur Taştan mistrem Evropy v judu.

Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, který je jedním z největších sportovních klubů v Turecku co do počtu sportovců a poboček, dosáhl v roce 2022 opět významného úspěchu. Sportovci z Izmiru soutěžící v celkem 41 odvětvích získali 127 medailí, z toho 347 zlatých. 43 z těchto medailí pocházelo od mezinárodních organizací.

Judisté ​​opět na špici

Vrchol v jednotlivých odvětvích byl jako každý rok opět v judu. Hráči juda vystoupili na stupně vítězů celkem 39krát s 26 zlatými, 28 stříbrnými a 93 bronzovými medailemi v národních a mezinárodních soutěžích. Po judu, triatlonu a bruslení se o druhé místo podělily se 49 medailemi. Do İzmiru přišlo 24 zlatých, 18 stříbrných a 7 bronzových v triatlonu, 22 zlatých, 15 stříbrných a 11 bronzových v bruslení. Gymnastika obsadila třetí místo s celkovým počtem 11 medailí, z toho 6 zlatých, 11 stříbrných a 28 bronzových. V plavání bylo získáno 27 medailí, po 18 medailích v šermu a lukostřelbě, po 17 medailích v taekwondu a atletice, 11 medailí v tenise, 9 medailí v zápase a 5 medailí ve stolním tenise handicapovaných.

43 mezinárodních medailí

Sportovci Izmir Metropolitan Municipality nosili 15 medailí, 16 zlatých, 15 stříbrných a 43 bronzových, na mezinárodní scéně. Judo obsadilo s 19 medailemi první místo v žebříčku těch, kteří získali nejvíce medailí ze zahraničí. Po judu následovala gymnastika s 9 medailemi a na třetím místě se umístilo bruslení se 7 medailemi. Taekwondo 4 medaile, zápas a lukostřelba po 2 medailích.

Kerem Kamal se stal mistrem světa

Největších úspěchů na mezinárodních soutěžích dosáhl zápasník Kerem Kamal. Mladý zápasník získal zlatou medaili na mistrovství světa v řecko-římském stylu do 23 let ve Španělsku. Emrah Kuş obsadil třetí místo na Islámských hrách solidarity v Konya a přivezl bronzovou medaili do İzmir. Duru Çimen, Gökçe Doğa, Batu Tasasız, Deniz Tarım a Derya Taiga získali medaile v bruslení na mezinárodních akcích v Srbsku, Bulharsku a Istanbulu. Eren Özdemir, který závodil na Gymnasiade Summer Games, skončil druhý na světě, zatímco 17letý Mehmet Efe Özdemir se stal balkánským šampionem.

Gökhan Biçer je mistr Evropy v judu

V judu se Enes Bilge, Yusuf Özel, Mervenur Alkış, Berat Bahadır, Şeydanur Aydın, Musa Şimşek a zrakově postižení sportovci Gökhan Biçer a Onur Taştan stali vítězi medailí na mistrovství světa i Evropy. Gökhan Biçer se stal v Itálii mistrem Evropy do 90 kg a na mistrovství světa získal stříbrnou i bronzovou medaili. Onur Taştan měl na mistrovství světa také stříbrnou medaili do 90 kilo, zatímco naši dva atleti měli na cestě na OH 2024 v Paříži velkou výhodu. Altan Doğan přivezl 9 medailí získaných ze zahraničí v gymnastice. V šermu se na stupně vítězů postavily Alp Deniz Öcek, Selin Naz Öcek a Lina Elmiladi. V lukostřelbě získala Sıla Özdemir dvě stříbrné medaile v soutěži Gymnasiade 2022.

Velký úspěch ve vodním pólu

Úspěchy ve vodním pólu, které bylo založeno v roce 2021, přicházely i v roce 2022. Týmy vodního póla, které loni vyhrály poháry mužů a žen v U15, U17, U19, se staly v roce 2022 druhými v ženských ligách U21 a U17. Dosáhla na prvenství v 1. lize žen. Do İzmiru byla přivezena mistrovská trofej 19. ligy žen U1 a 15. ligy žen U2. V krasobruslení vyhrál klubový šampionát v roce 2022. Underwater Rugby Women's Team skončil v lize na druhém místě. Fotbalový tým Amputee také vyhrál trofej za třetí místo v Super League a Tureckém poháru.

Jsme hrdí na naše občany

Sportovci, kteří šli do fotbalového a basketbalového národního týmu pro vozíčkáře, se podělili o velmi důležité úspěchy. Brankář Erdi Aslan a konfekce Polat Doğan se stali jmény reprezentujícími náš klub v Amputee Football National Team, který se stal mistrem světa poražením Angoly v Istanbulu. Naše reprezentace, za kterou hrají hráči Basketbalového týmu vozíčkářů Hasan Efetürk, Rıdvan Aksoy, Mahmut Açıkgöz a Arda Albayrak, hrála ve finále mistrovství světa hráčů do 23 let v Thajsku a obsadila druhé místo. Basketbalový národní tým vozíčkářů, ve kterém jsou Ahmet Efetürk, Mahsum İpekişen, Rıdvan Aksoy, Hakan Kıroğlan a masér Serkan Sezginci, zvedl mistrovskou trofej v Evropské lize B.

Skvělý výkon od speciálních sportovců

Významného úspěchu dosáhli také speciální sportovci Mládežnického a sportovního klubu metropolitní obce Izmir. Umurcan Aydınoğlu nosil 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile v národních soutěžích, kterých se zúčastnil. Tuna Tunca byla za svůj výkon oceněna ziskem 1 zlaté a 1 stříbrné medaile v národních soutěžích.