Castrol Ford Team Turecko dosáhlo nových úspěchů v Eskişehir Rally

Castrol Ford Team dosáhl nových úspěchů v Turecku Eskisehir Rally

Castrol Ford Team Turkey, který Turecku přinesl evropský šampionát, si se svými mladými piloty udržuje své prvenství i v nové sezóně, která slaví 25. výročí.

Castrol Ford Team Turkey dosáhl se svými mladými piloty mnoha úspěchů v Eskişehir ETİ (ESOK) Rally, třetí etapě Shell Helix Turkey Rally Championship, která se konala mezi 23. a 25. červnem.

Mistr Evropy Castrol Ford Team Turkey, který vyhrál rallye s 116 rychlostními zkouškami o celkové délce 8 km na asfaltu, vyhrál 4x předtím, zatímco se svými mladými piloty soutěžil jako kompletní tým, Ford Fiesta R4 s pohonem 5 kol a duo Ali Türkkan a Burak Erdener vyhráli kategorii Mládež a vyhráli všeobecnou klasifikaci a získali druhé místo.

Po slavnostním startu, který se konal na náměstí Odunpazarı Evleri ve čtvrtek 23. června 2022 ve 20.30:24, odstartovala v pátek 10.00. června v 4:25 Rally Eskişehir ETİ (ESOK) v Servis Parku na stadionu Eskişehir Atatürk 10.00 speciálními akcemi. prošel a závod skončil v Servis Parku. Velký podíl na druhém dni, který začal v sobotu 1999. června v 2:2, sehrálo proměnlivé počasí. Na třetím místě se umístili Ali Türkkan, narozený v roce 2, a zkušený kopilot Burak Erdener, který loni vyhrál pro naši zemi Mistrovství Evropského poháru mládeže a dvoukolek, a zkušený kopilot Burak Erdener. místo v závodě s očekáváním deště a pneumatikou v poslední smyčce, díky své strategii se v závěrečné etapě vyšplhali na druhé místo. Ümitcan Özdemir a jeho kopilot Batuhan Memişyazıcı, kteří v posledních letech vyhráli se svým vozem Fiesta R3T ve třídě XNUMX-kolového pohonu šampionáty back-to-back, se umístili na pátém místě v celkové klasifikaci. Can Sarıhan a jeho kopilot Sevi Akal, kteří soutěžili s Fordem Fiesta RXNUMXT ve třídě mládeže, zvýšili své zkušenosti na asfaltu a udrželi si XNUMX. místo.

Konkurence byla ve Fiesta Rally Cup vysoká

Soutěž byla na vysoké úrovni s účastí nových 2017WD Rally4 ve Fiesta Rally Cupu, který pokračuje ve svém novém formátu od roku 3 a který je speciálně pro Ford Fiestas organizován Castrol Ford Team Turkey.

Serhan Türkkan-Koray Akgün, který vyhrál Yeşil Bursa Rally ve druhém závodě sezóny a stal se lídrem Fiesta Rally Cupu, vyhrál všeobecnou klasifikaci FRC v Eskişehir Rally, 2. etapě Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship . Dvojice Türkkan a Akgün vyhrála svou skvělou rychlostí první místo ve Fiesta Rally3 a umístila se na šestém místě v celkové klasifikaci.

Zatímco duo Efe Ünver a Bahadır Gücenmez vybojovalo druhé místo v celkové klasifikaci FRC, duo Burak Title a Bahadır Özcan obsadilo s Fiesta Rally4 třetí místo. Burak Title, který soutěžil o Turkey Rally Two Wheel Drive Championship s Ford Fiesta Rally4, byl také na vrcholu FRC Fiest s pohonem dvou kol.

Íránský tým Saber Khosravi a jeho spolujezdec Hamed Majd, kteří se od posledního závodu účastní Fiesta Rally Cupu, který je otevřený i mezinárodním sportovcům, si s Fiestou R1T vybojovali vedení po druhém místě v R1- třídy ST v Yeşil Bursa Rally a vyhráli své poháry na stupních vítězů.

Piloti Castrol Ford Team Turkey také ovládli TOSFED Rally Cup

Oğuz Gürsel zároveň dával body do TOSFED Rally Cupu a piloti FRC ovládli i TOSFED Rally Cup. První místo získal Levent Şapcılar-Deniz Gümüş z Castrol Ford Team Turkey, zatímco Erdem İlbayli – Soner Cevik skončili na druhém místě. Třetí místo obsadil také Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı ze stejného týmu.

Castrol Ford Team Turkey se stal vítězem rally Eskişehir ETİ (ESOK), která byla zakončena závěrečným ceremoniálem a předáním cen před ESPARK v sobotu 25. června v 16.42:XNUMX, přičemž značka Ford v tomto závodě zaznamenala svým výkonem, trvanlivost a hluboce zakořeněná historie v rally sportech. V seznamu byla uvedena jako nejpreferovanější automobilová značka.

S našimi výsledky v Eskişehir ETİ (ESOK) Rally se krok za krokem blížíme k našemu cíli

Mistrovský pilot Castrol Ford Team Turkey Murat Bostancı letos úzce spolupracuje s mladými piloty týmu tím, že je trénuje. V čele týmu je také Serdar Bostancı, který je ředitelem týmu od prvního dne týmu.

Bostancı přenesl své dlouholeté zkušenosti z Turecka a Evropy na mladé piloty a uvedl, že třetí etapu Turecké rally, Eskişehir ETİ (ESOK) Rally, dokončili s hrdými výsledky. Bostancı ve svém hodnocení uvedl: „Castrol Ford Team Turkey, který se loni omladil, aby podporoval mládež v tureckém rally sportu a je nejmladším rally týmem v Turecku s průměrným věkem 22 let, má za cíl vyhrát 25. šampionát ve svém 15. ročníku. sezóna. S našimi výsledky v Eskişehir ETİ (ESOK) Rally se k tomuto cíli přibližujeme krok za krokem. Castrol Ford Team Turkey, který závodil s více než 20 vozy současně v tureckém šampionátu v rally, letos vyhrál turecký šampionát značek v rally 2022, turecký šampionát v rally 2022, turecký šampionát co-pilotů 2022, turecký šampionát mladých jezdců 2022 a 2022 Turkey Rally Two Wheel Drive. Bude soutěžit o šampionát. V nadcházejících etapách budeme pokračovat v našich bojích společně s našimi mladými piloty."